S5/TK-019 Špik

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

S5/TK-019 Špik

Odgovor Napisal/-a s53x »

Doma sem utrgal verigo zato sem moral izkoristit dan kar se le da.
Po prvi SOTI današnjega dne, to je TK-016 sem se odpravil še na tale kucelj.
Hvala Juriju S57X za napotke kam in kako se pride na vrh, saj poti, ki sicer v naravi obstajajo na kartah niso izrisane. Vsaj ne na Geopediji ali 1:25K DTK.
Vzpon je bil dokaj naporen saj sem bil skupaj z nahrbtnikom samo za kakšen kilogram pretežek in tanka snežna skorja se je udirala vse do vrha. In nazaj. Ma takrat to ni moteče.
Slika
Ob prihodu na cilj se je ena luštna skala kar ponujala, da jo očistim snega in tako je bilo poskrbljeno tudi za komoditeto. Antena je bila zopet razpeta pod krošnjami dreves in včasih se res čudim kako me sploh kdo sliši s to majhno, 5 vatno močjo in z med drevesi skrito žico antene. Skrivnost verjetno tiči v pravilni izbiri barve žice za anteno. Moja je rumeno zelena. To je dobitna kombinacija. V načrtu imam testiranje še z rdečo in oranžno, kar pa pride na vrsto spomladi, ko ta ista drevesa ozelenijo.
Že prva zveza je bil S2S med iksi. S57XX/p je poklical S53X/p in od iksov se je kar xresalo. Jure TNX!
Malo kasneje je poklical še N7CW iz Arizone in je moj prvi west coast delan s 5 vati na X SOTA mikroekspedicijah.
Po slabi uri, ko je veter začel razmetavat in lomit led z vej nad mano mi je prišlo na misel, da ne bi bilo dobro končati kariere na tak način. Z ledom razbito glavo.
Sestop je bilo pa eno samo otroško veselje. Kar nekajkrat sem se naglas in vriskajoče zahvalil trenutku, ko sem se pridružil slovenskemu SOTA plemenu.
Slika
saj se vidi anteno, kajne?


Več je zapisanega tudi v Blogu, TK-019 .
Komur se ne da brat še tistega pa le še povezava do manjše fotogalerije s Špika KLIK!
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-019 Špik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Ojla Miloš!

Hvala za jutranji QSO, ko sem bil še doma na toplem, prav tako pa za S2S, ko sem počasi zaključeval. Antena je bila pretaknjena za 30m in je bilo ob mojem prvem klicu vse skupaj bolj kot umetno breme. Ko je ATU opravil svoje je šlo.

Ej ti rečem, rdeča žica, na njej drobcen črn napis, debelina 0.5mm2 - to je zakon. Če k temu dodaš še lepe rdeče "čeveljce" za spajanje prevezav je pa oh in sploh :D - preizkušeno :!:

K rdeči se lepo poda zelena. Za popoln estetski vtis bi izolatorji morali biti zeleni - taki, kot so tisti "profi", keramični iz rajnke JLA, ki je svoje čase na današnji dan praznovala svoj praznik. Zlobni jeziki pravijo, da je sicer bila 1. proleterska ustanovljena 21.12. na dan, ko je Džugašvili praznoval rojstni dan. No, kasneje, ko smo se malce sporekli, so datum priredili :lol:
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/TK-019 Špik

Odgovor Napisal/-a s53x »

Ekola, zdaj mi je končno jasno zakaj sem te najprej slišal zelo švoh ( ti moj prvi odgovor očitno nisi) in nato tvoj ponoven klic, ki je bil tako močan kot vedno. Isto stvar sem opazil že nekajkrat pri drugih korespodentih in sem se vedno čudil "kako močan je QSB danes". Se pravi, da je bil umetni, ATU QSB.
Ja, ja.... barvne žičke že spravljam na kup.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori