S5/TK-024, MARUTNIK

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-024, MARUTNIK

Odgovor Napisal/-a s57x »

Popoldne se je vreme hitro skvarilo, čakal sem, da se je nevihta unesla, potlej me ja pa čas priganjal. Iz Rebri, kjer sem parkiral, je do Marutnika ravno prav poti, da razmigaš zasedene ude. Vrh, pravzaprav vzpetina nad cesto, je dokaj neizrazita. Ravno tam, kjer se odcepi steza, ki vodi k partizanskemu spomeniku, je bil parkiran traktor z nakladalko in jaz sem jo seveda mahnil mimo. In ker me ni prej močilo od zgoraj, je tistih nekaj deset metrov brezpotja preko senožeti poskrbelo za boljšo ozemljitev. Na vrhu je stara pelina, ki so jo kmalu po prvi vojni postavili Italijani. Domačini jo lepo vzdržujejo , "smerokaz" pride še kako prav pri postavljanju antene. Pelina priča, da je bil hrib v tistih časih gol. Osvajalci so se namreč silno bali hudih sosedov, Jugoslovanov, in so ob takratni meji vse, kar je "štrlelo", počistili. In obratno. Ja, in zraven peline je še klopca. Idealna kombinacija, če bi imel 2,5m.
Napovedan čas oddaje je šel že mimo, jaz pa se mučim z anteno. Kot, da bi vse skupaj imel prvič v roki! Suh macesen mi pri opravilu v veliko "pomoč".
Pogoji prav klavrni, statike toliko, da sem verjetno preslišal precej signalov. SOTA je gotovo ena boljših "pogruntavščin", ki jo nekateri vzamejo prav resno. In ni ti žal časa in poti, saj veš, da te nekdo čaka na bandu. Ko bi bili še komarji (in klopi) malo bolj uvidevni!
Upam, da bo v nedeljo vreme končno primerno za FD. Razmišljam, da bi se povzpel na moj reflektor, TK-026.
Hvala vsem za zvezo in CU, Jurij, s57x

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/TK-024, MARUTNIK

Odgovor Napisal/-a s53x »

Hvala za QSO .Sem te ujel za rep.
Ampak statika in QRN je bil res ubitačen. Smo imeli tako zelo lepo vreme,
da mi ni bilo jasno kje so lahko v bližini nevihte.
TNX za pike.
CUAGN
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-024, MARUTNIK

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Oj!

Hvala za QSO. Poveš kaj je "pelina"? Se vidi, da so hribi vmes in se kak izraz do Loke spremeni , he he ...
Jure S57XX

Odgovori