S5/TK-016 Špičasti vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/TK-016 Špičasti vrh

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Tokrat sem si pred prijetnimi opravki v okolici Vipavske doline vzel čas tudi za soto. Zopet prepozen štart od doma je kljuboval temu, da sem se odločil
da se na vrh pripeljem skoraj z avtom in ne kot sem sprva načrtoval da štartam iz Zadloga. No šel sem si pa ogledati izhodišče in rej prostora je dovolj za parkiranje pri igrišču pa tudi pot je dobro označena iz Zadloga. Skratka sam se zapeljem naprej po cesti proti Kovku in po nekaj časa na ostrem desnem ovinku skrenem v levo. Le nekaj minut vožnje naprej parkiram kar ob cesti in nadaljujem peš po markirani poti navkreber. Pot se na začetku postavi kar pošteno pokonci, a hitro dobimo na višini in smo, če stopimo malce hitreje lahko tudi v 20-ih minutah na vrhu.
Na vrhu klopca, lesen razgleden stolp in pa še kovinski z antenami za wi-fi linke.
Anteno postavim kar med obema stolpoma, kar se je, po pričakovanju, izkazalo za slabo. Kljub temu namečem kar nekaj zvez v log.
Ker je bil čudovid sončen dan, je bil vzpon še na vrh stolpa obvezen. Razgledi so fantastični.
Vračam se po cesti nazaj proti avtu in naredim nekakšen krog.
Hribček za vsakogar, priporočam.

Slika
Modra-avto, rdeča-gor, zelena-dol
Slika

Slika

Slika

Slika

Odgovori