S5/TK-044 Rojčev vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/TK-044 Rojčev vrh

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Že dolgo nisem napisal nobenega poročila ,čeprav kar redno hodim na aktivacije. S 1.12.2015 so me SOTA managerji razveselili z novimi vrhovi in kmalu zatem sem jih že obiskoval na območjih S5/BI in S5/RG. Ker so vrhovi v S5/TK od mojega doma precej oddaljeni sem se odločil , da bom poskušal opraviti več aktivacij v enem dnevu kar je razumljivo že zaradi ekonomike stroškov. Za uspešno aktivacijo več vrhov je potrebno nekaj strategije kot ugotovitev v kakšnem vrstnem redu bom aktiviral nove vrhove in kako jih bom povezoval. Že večer prej sem na kartah ugotavljal pozicijo novih vrhov , jih ročno vnesel v garmin in določil najbližje izhodišče ,ki bi ga dosegel z avtom.
16.12.2015 sem vstal zelo zgodaj se v temi odpeljal iz okolice Ljubljane do Nove Gorice , Solkana ,Čepovana in se dvignil na Lokovec kjer sem zavil levo. Pot je bila dolga več kot 150km in mi je vzela tudi okoli dve uri vožnje. Na Lokovcu je več ozkih cest do posameznih kmetij zato sem se malo lovil in obračal dokler nisem našel dovoza do nenaseljene hiše ,ki se mi je zdela, najbližja Rojčevemu vrhu. Pri nenaseljeni hiši z dvema pomožnima objektoma sem parkiral in se po zvoženem travniku približal gozdu v katerem sem našel nov kolovoz ,ki se je žal končal že po nekaj sto metrih. Nadaljeval sem naravnost navzgor do grebena po terenu ,ki je terjal veliko previdnosti zaradi podrtega drevja ,zaraščenosti in labilnih skal. Na grebenu sem s pomočjo garmina videl , da je Rojčev vrh oddaljen še več kot sto metrov zato sem se malo spustil in prebijal do sedla kjer sem naletel na kamnit zid. Ob zidu sem nato šel do vrha ki , je v nasprotju s potjo prijeten saj je gol in nudi nekaj razgledov v zimskem času. Na Rojčevem vrhu je tudi dovolj prostora za postavitev dipola a sem jaz postavil le vertikalno anteno s tremi radiali in pričel z aktivacijo S5/TK – 44. V tričetrt ure sem naredil 18 zvez na 2m ,20m in 10m. Po aktivaciji sem sestopil po drugi strani kamnitega zidu ,kjer je teren bolj prehoden in se hitro spustil do nekih skal kjer sem prekoračil kamniti zid. Ponovno sem se previdno spustil direktno do izravnave prešel meter visoko bičje in se znašel na odprtem travniku. Sestop mimo lovske opazovalnice je šel gladko in hitro in že sem bil na izhodišču. Vsekakor je to primernejša pot za vzpon a ker na Rojčev vrh ni poti si bo vsak naslednji aktivator sam izbiral svojo smer dostopa in sestopa.
Nekaj fotografij z aktivacije na spodnji povezavi



https://get.google.com/albumarchive/109 ... sSy6z8KEqs

73
S57MS Marko

Odgovori