S5/TK-028 Ulovka

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/TK-028 Ulovka

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Prijetno nedeljsko popldne smo izkoristili za družinsko aktivacijo Ulovke.

Dostopali smo po AC mimo LJ do Vrhnike in nato preko Strmice do Zaplane.
Nekje ob poti smo parkirali avto in se iz Južne smeri po gozdni cesti povzpeli na vrh.

Na vrhu smo bili deležni čudovitega pogleda proti severu, pogled proti ostalim smerem zapira
gozd. Opremo postavim na klopci ob travniku. Z veseljem ugotovim, da mi je že nekdo pripravil
antenski kabel - koax :). Očitno ga je nekdo pozabil. Skratka kdor ga pogreša naj me kontaktira, kabel bo dobil pri meni.

Antene na bližnjem antenskem stolpu preveč motile mojega kitajca, nad katerim sem kasneje čisto obupal,
saj na 2m nisem uspel narediti tudi ene same zveze. Na 70cm in KV je bilo normalno.

Vračali smo se v vzhodni smeri po markirani poti proti razglednemu stolpu in nato nazaj domov. Celotna pot sicer ni bila kratka (odvisno seveda kje pustiš avto), je pa zelo primerna za otroke, starejše.

lp do prihodnjič!

Vzpon iz juga
Slika

Na vrhu
Slika

Vzpon iz vzhodne smeri
Slika
Avtor slik: S56ZZZ

S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

Re: S5/TK-028 Ulovka

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Septembra sem aktiviral Ulovko in od takrat naprej pogrešam 5m kabel s tovarniško pritrjenima UHF-UHF konektorjema. Morda ima na koncu še kratek podaljšek s prehodom iz UHF na BNC konektor."Krivdo" seveda pripisujem ženi ,ki jo je pričelo zebsti in sem po hitrem postopku moral spokat. Sem že zasliševal Acota S52Q , če se je kaj takega našlo v njegovem avtu , ko sva bila skupaj na drugih aktivacijah.Glede na to da imam za seboj čez 600 aktivacij je normalno , da kak kos opreme tudi ostane na hribu.Lani sem izgubil dve dualband mobilni anteni dolgi 1m , po kabel pa sem na Koroškem tudi že šel nazaj na hrib , ko sem ugotovil da je ostal na vrhu.

73

S57MS Marko

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/TK-028 Ulovka

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Marko opis je pravilen. Kabel lahko vedno dobiš pri meni, lahko dam na pošto, lahko ga dobiš na kakem SOTA srečanju,.....
Dovolil si bom zaračunati ležarino in sicer 2ml piva na dan. :) No da ne bo panike, tudi to ne bo potrebno, važno samo da ni ostal na hribu.

lp
Slavc

Odgovori