S5/TK-020 Bevkov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

S5/TK-020 Bevkov vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Aktivacija Bevkovega vrha se je imela zgoditi ravno pet let po datumu, ko smo imeli »uradno otvoritev« SOTA aktivnosti v Sloveniji. Predhodne aktivacije tega vrha sem izvajal pozimi ali jeseni, zato je bila tudi ta, ob koncu pomladi, nekaj novega.

Slika

Izhodišče je na Cerkljanskem vrhu. Iz Loke preko Poljanske doline do Kladij, tam pa ne v Cerkno ali na Ermanovec, temveč levo. Parkiram na razširitvi s smetnjaki, le nekaj 100m pred kmetijo Na Ravan, kjer prodajajo sir. Običajno precej živčen pes je bil tokrat v ogradi, zato brez težav prečkam dvorišče kmetije in se po cesti mimo opuščene kmetije Polanc, pod Plužensko goro s pretvornikom in tudi opuščene domačije Slabe povzpnem do kapel'ce (rdeča sled).

Slika

Od kapel'ce do kote 1041 me čaka prečenje travnika s travo, ki sega preko pasu. Kljub stezici, sem moker ko miš. Kasneje vidim, da bi bilo bolje, če nebi zavil mimo Slabeta, temveč ostal na cesti in jo mahnil v ovinku med Slabetom in Otaležem proti vrhu, saj so bili tisti tereni že pred časom pokošeni.

Slika

Na prehodu iz travnika v gozd me čaka goščava. Znotraj je nekoliko bolje, a je vseeno potrebno očistiti nekaj podrasti, da si postavim PPS.

Slika

Band je petkovo živahen. Večji del stari znanci, a tudi nekaj novih znakov. S končnim izkupičkom sem zadovoljen, razen z 24MHz, ki je praktično mrtev. Bo potrebno še nekaj testov, če se sploh splača ukvarjati s kako posebno anteno za ta band.
Vračam se ob spodnjem robu travnika v želji, da poiščem pot, ki je označena na karti (zelena sled). Hitro se pokaže, da iz te moke ne bo kruha. Nekaj časa se pot da slediti, nato pa izgine v goščavi precej neurejenega gozda. Ni mi ostalo druge, kot da poiščem najvarnejši direktni spust do gozdne ceste, po kateri se vrnem do izhodišča.

Hvala za zveze in do prihodnjič! Slike v večjem formatu najdete tukaj.
Jure S57XX

Odgovori