S5/TK-022 Sivka

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/TK-022 Sivka

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Letošnje dneve zimskih aktivacij sva z Iztokom žal "odpravila" le z aktivacijo Sivke in čeprav so bili načrti smelejši jih je ustavil moj nadležen prehlad, tako da sam za kakšen daljši pohod kot je na Sivko nisem bil niti pripravljen. Vendar vreme je bilo lepo, in tisto uro v snegu se je splačalo potrpeti.

Slika

Do izhodišče točke (kapelica) smo se pripeljali iz smeri Idrije, pred Spodnjo Idrijo pri HE zavili desno čez most in nato skozi Lendinsko razpotje in Ledine, kot je bilo že večkrat opisano s strani predhodnih aktivatorjev. Kljub pravi zimski idili so bile ceste splužene in prevozne brez problemov, le v križišču pri kapelici je bilo zaradi napluženega snega parkirnega prostora izven cestišča le za naš avto.

Slika Slika
Izhodišče

Slika Slika


Ko se opremimo in oprtamo krenemo od kapelice proti vrhu najprej po cesti, potem pa ob tabli zagazimo v cel sneg, ki ga je tudi v gozdu dovolj, da hoja ni čisto sprehajalna.

Slika Slika
Nisva bila v snegu do kolen, pokleknila sva nanj


SlikaSlika

No, kljub snegu smo v 20 minutah na vrhu, kjer si z Iztokom steptava vsak svoj prostor za pps, postaviva polagalki. Malo ob tabli z napisom Sivka je med smrekami dovolj prostora za vertikalko, tudi kakšen bolj špišasti inverted V dipol bi se dalo postaviti.

Slika Slika


Iztok prične z delom na 70 cm in 2m kjer je naredil tudi 3 S2S zveze, na 6m pa ni priklical nobenega. Sam sem delal na 40m/cw. Običajno potem zamenjava delo na KV in UKV, tokrat me je preveč premrazilo (čeprav naju je Andreja oskrbovala z antigripinom) in sva po dobre tričetrt ure dela pospravila. Skupaj sva kompletirala 42 zvez.

Hvala vsem za zveze in spote. Se še slišimo.

73,
Sergej S51ZJ in Iztok S53IZ

Odgovori