S5/TK-022 Sivka.

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/TK-022 Sivka.

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Omenjena Sivka se nahaja na višini 1008m. Le dobre pol urce vožnje z avtom do Sovodnja in levo mimo gostilne naprej po dolini in nato v hrib. In že sem na Mrzlem vrhu. Tu je potrebno zaviti levo in že pridem do odcepa, kjer je označena smer - SIVKA. Od tu vodi navzdol tudi cesta proti Žirem, oz. Ledinci. Tu parkiram avto in še vsega 10 minut hoje do vrha. Sam vrh se nahaja v mogočnem smrekovem gozdu. Skrajno neugodna lokacija za delo. Ko najdem primerno mesto, razpotegnem svoj dipol, ga pripnem na vrhnji konec ribiške palice. Predno vse skupaj dvignem, je potrebno priviti še dovodni koaxialni kabel. Brskam po nahrbtniku in ne duha ne sluha o njem. Mislim, da ni potrebno opisovati občutka in, da se mi lahko pri 20. aktivaciji kej takega zgodi. Vendar se nisem dal zmesti. Vedel sem, da imam z seboj še žično GP za 20 Mhz. Pri tej varijanti je pa potreben le kratek koaksijalni kabelj do RTX-a. Spakiram dipol in privežem konec žice na vrh palice. Za povezavo do RTX-a pa uporabim 40 cm dolg koax, katerega uporabljam za povezavo od tunerja pa do SWR- metra. In zadeva je rešena. Ker je omenjena antenca samo za 14 Mhz, najava je pa bila tudi na 7 Mhz, zadevo brez problema "skuplam" na to freq. in že CQ-jam. Vendar nobenega odziva. Zato naredim QSY na 145 FM. Kot vedno, se mi tudi to rajžo prvi oglasi Miloš S57D in nato še Sabina S57BNX, nakar sledita še Zvone S57OPZ in pa Dejan S56WDN. Torej mi je manjkala le še ena zveza in lahko "spokam"...HI. Vendar to pri meni ne gre tako lahko HI. Spet se prestavim na 7 Mhz in nekako mi uspe narediti 5 QSO na tej freq z zelo slabimi raporti. Nato se prestavim na 14.055. Tu je pa situacija povsem drugačna. Raporti so odlični, le "hamov" hitro zmanjka. Probam še na 14.285 - ssb. Tu se mi oglasi le G0RQL. Spet pogledam na 145 in tokrat se mi oglasi še Janez S57JJ. To je bilo tudi vse. Aktivacijo zaključim z 21 QSO. Glede na vse skupaj povedano, oz. vse peripetije, si mislim, da naj bo dovolj za to aktivacijo in počasi spokam in v dolino.

lp
Janez S51ZG

Prilagam še dve fotke
IMG_1656.JPG
IMG_1657.JPG
Zadnjič spremenil s51zg, dne 03 Sep 2008, 12:28, skupaj popravljeno 3 krat.

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: S5/TK-022 Sivka.

Odgovor Napisal/-a s57x »

Škoda, da sem za tvojo aktivacijo zvedel prepozno. Verjetno bi te prišla s Tonetom obiskat. Pa še ročico bi si lahko od blizu ogledala, hi

73 Jurij, s57x

p.s. Si poleg kabla pozabil tudi mizo?

s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

Re: S5/TK-022 Sivka.

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Res škoda Jurij. Odločitev je res padla kasno popoldan. Če bi vedel o vajini nameri, bi sigurno najavo že prej oddal. Res bi bil vesel vajinega obiska. Pa drugič morda?! Ja mizica je pa že nekaj aktivacij v QRT-ju, torej "ostaja" doma. V planu imam še dve "šestice" TK-007 in pa TK-010. Še prej pa sledi CP-018 in pa CP-019. Kasneje pa tudi kej višjega. Prisrčen pozdrav obema!

Janez S51ZG

Odgovori