S5/TK-038 Osrednik

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/TK-038 Osrednik

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Dan državnosti sem proslavil z aktivacijo Osrednika, ki je bil do sedaj aktiviran le 3x (Miloš, Marko in Jurij) Tudi jaz najprej do Divjega jezera.

Slika


Nato naprej z avtom po dolini Idrijce do kopališča pri Lajštu

Slika


Cesta, ki vodi od tu naravnost proti Putrihovim klavžam je zaradi sečnje lesa že nekaj časa zaprta. Nekje višje stoji na cesti tovornjak z žičnico za spravilo lesa.
Itak zgleda, da glavna cesta zavije desno. Šele ko sem pripeljal do Krekovš, sem opazil, da sem peljal po drugi novi cesti, ki v celoti še ni vrisana v Atlasu Slovenije in Geopediji.
Po pogovoru z lovcem sem z dovoljenjem zapeljal še naprej po gozdni cesti mimo odprte rampe. Po kakem kilometru sem zagledal širok kolovoz desno navzgor točno v smeri vrha. To bo prava pot! Hotel sem biti pametnejši od Jurija, ki je lepo napisal, da je treba kmalu za rampo zaviti desno po stezici, ki vodi v glavnem po grebenu do vrha.
Nasproti kolovoza sem parkiral in odšel po kolovozu navzgor peš. Ves vesel, da sem si malo skrajšal pot. Na začetku mi je bilo še malo žal, da nisem tu peljal še malo z avtom, pa se kmalu videl, da se je ta zožal, počez so ležale velike veje, pa tudi neprevozne skale so ležale na njem. Nato pa glej ga zlomka: kolovoza je zmanjkalo! Kaj pa sedaj? Hrib je bil strm, nad kolovozom pa še izdatno zaraščen.
Doma pa sem pogledal še blog S53X-a, ki je s kolesom najbrž tudi rinil po tem kolovozu in tem mestu začel preklinjati.
Kaj pa sedaj? Najraje bi se del na zapuščen stol.

Slika

Rinil se malo naprej ob strmem bregu, nato pa strmo navzgor. Brez palic mi nebi uspelo. Breg skoraj 100%, pod listjem pa še malo mokrote.
Slika


Komaj sem prisopihal na greben, kjer sem prišel na uhojeno stezo. Vmes pa pazil, da nisem pohodil svojega jezika. Stezica je včasih položna, včasih pa strma.
Slika


Ko že misliš, da si na vrhu, moraš malo navzdol po zalet na pravi SOTA vrh. Do tu slaba urca. Postavil sem GP za 2m ob napol razpadel štor in naredil 8 zvez, na 70cm in 4m pa nič. Raztegnil sem še polagalko in z žično anteno naredil še skromnih 6 zvez na 7MHz. Ob tem štoru se žična antena na 10m že malo zapleta med veje dreves.
Slika

Nazaj grede pa lepo po stezici po grebenu do rampe. Avto, žena in tašča pa so me že čakali pri lovski hiši.

Pogledat smo šli še Putrihove klavže. Sam sem bil enkrat že tu s kolesom. Potem pa spet nazaj, ker je nižje cesta zaprta.

Slika

Fotografija Idrijskega laufa, katerega kopija je ob cesti. To je bila gozdna železnica za prevoz jamskega lesa za že zaprti rudnik živega srebra in lesa za kurjavo za predelavo rude. Voziček z naloženim lesom je imel železna kolesa, peljal pa je po lesenih tramovih.

Slika


Pa še ena z odsevom v Idrijci, kjer se kopajo v glavnem otroci.
Slika


Hvala za zveze in Marku za spot.
Bojan

Odgovori