S5/TK-029 Skalnica (Sveta Gora)

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-029 Skalnica (Sveta Gora)

Odgovor Napisal/-a s57x »

Zadnji oktobrski dan smo odšli na trigeneracijsko aktivacijo. Najmlajši članici še po vseh štirih ne gre, zato je bila Sveta Gora pravšnja izbira, da se naužijemo lepih jesenskih barv, »ta star« bo pa tudi prišel na svoj račun.

Spet sem za šoferja in lahko le površno gledam paleto barv, ki so vedno bolj intenzivne, ko se spuščamo proti Vipavski dolini.
Parkiramo na enem spodnjih parkirišč. Brez Triglava ne gre. Ali imamoto že v genih?

Slika

Najmlajša se elegantno odpelje v svoji kočiji,
Slika

najstarejši pa spet vzbuja pozornost z velikim nahrbtnikom – le od kje je mož priromal? Škoda, da nimam tiste znane rumene nalepke …

Slika

PPS postavimo na klopci tik pod potjo, po kateri pridemo mimo gostilne na zgornji plato.
Prijazen možakar nekaj časa gleda, kako postavljava anteno, potem pa le povpraša, kaj bomo merili. Poveva mu, da je to antena za radioamaterske zveze. In je bil zadovoljen. Ko sem imel enkrat slušalke na glavi, sem se »odcepil« in prepustil bratu EPP. Ostali člani ekspedicije pa se tudi niso dolgočasili; veliko zanimivega smo pustili za naslednjič.

Slika

Presenetila me je velika aktivnost na frekvenci. Rado je že pridno polnil log. Precej motenj je povzročala klubska postaja iz sosednje države – morda je klicala celo Rada, vendar je krepko zgrešila frekvenco, da ne govorim o slogu oddaje. Relativno čisto frekvenco - še vedno sem brez filtra, sem našel precej pod »normalno« frekvenco. Laci, HA7UG (TNX!) je spet poskrbel, da mi ni bilo dolgčas. Žal 817 ni FT1k in se težko znajdem, ko me kliče več močnih postaj. Signali se zlijejo v meni nerazpoznavno polifonijo. Večkrat pridejo na vrsto tisti, ki kliče malo »iz frekvence«. Ker počakam trenutek, dva, gredo spet vsi na oddajo in pokrijejo moje uboge 3 W. Nekateri še vedno ne razumejo, kaj pomeni PSE ONLY ta in ta. Tokrat sem imel celo pomočnika, ki je krotil preveč vnete lovce. Kar pestro je bilo!
Dan se je kar hitro stiskal, tudi ohladilo se je.

Slika

Naša najmlajša članica je pa tudi hotela od blizu videti, kaj dela njen »starata«. Pa sva malo poslušala, kaj se dogaja na bandu. To je pa reakcija na prvi telegrafski signal, ki ga je slišala:
Slika

Pa se ga je hitro naveličala in si kar sama postregla.
Slika

Kasneje stari mami omenim, da sem dobil potencialnega kakdidata za telegrafista. Sam jejnej, je rekla :shock:


73 es cu, Jurij, s57x

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-029 Skalnica (Sveta Gora)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

:D :D
Jure S57XX

Odgovori