S5/TK-006 Praprot

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/TK-006 Praprot

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Po zaključku aktivacije Mrzovca S5/TK-006 se preko prevala Prevale vrnem nazaj v smeri Predmeje do razcepa poti ob vznožju Praproti, 1374 m visokega hriba s SOTA oznako S5/TK-006. Kot sem že opisal klik, sem pri tem odcepu odpeljal po levem kraku (gledano iz smeri Predmeje) še nekaj sto metrov naprej do prvega izogibališča in parkiral. Medtem ko sem jedel sendvič in gledal v Praprot sem še kar tuhtal ali naj grem v aktivacijo ali ne, ura je bila namreč že krepko čez 15 po lokalnem času in GPS je navajal, da sonce zaide malo pred 17 uro. Ker je vrh s ceste zgledal zelo blizu, se ponovno oprtam in zagrizem naravnost v breg. Kmalu ugotovim, da vrh, ki se vidi s ceste iz SZ strani ni vrh Praproti - ta je skrit za njim.

Slika Slika
Vrh, ki se vidi s ceste ni pravi. Pogled navzdol proti avtu

Vmes naletim na opuščeno poraščeno pot ali ulako, ki vodi povprek po hribu in grem nekaj časa po njej, da nalovim nekaj sape. Ko poti zmanjka oz. se obrne navzdol, pa ponovno v strmino in po skupno dobre pol ure sem na vrhu. Sonce je le še uro visoko nad obzorjem, vendar zahaja na moji strani, tako da bo večerna zarja še po zahodu osvetljevala pobočje po katerem sem prišel.

Slika
Vrh

Hitro postavim pps, fiksiram polagalko in sestavim obe HB9MTN anteni za 2 m in 70 cm ter ob 15.04 po našem času pričnem z aktivacijo na 2 m/fm. Takoj se javi nekaj starih znancev in tudi na 70 cm naredim 4 zveze (S57ILF, S57JJ S56LXN in S56IAA). Po dvajsetih minutah zaključim in raztegnem še žično vertikalko za 40 m ter naredim nekaj posnetkov. Pokličem na 7,032 MHz in takoj se oglasi Roy G4SHH ter nato še DL1FU, ki objavi spot. Ob 16.55 po lokalnem času, ko je sonce zašlo, naredim še zadnjo zvezo in se lotim ekspresnega pospravljanja, ki mi vzame 10 minut. Še posnetek ali dva večerne zarje in previdno se spustim naravnost navzdol proti avtu. Svetlobe je bilo ravno dovolj, da svetilka ni bila potrebna. V dvajsetih minutah sem pri avtu in ko se zadovoljen, da sem se odločil in opravil tudi to aktivacijo odpeljem, je že tema. Narejenih je bilo 26 zvez, od tega 7 na 145 MHz/fm, 4 na 433/fm in 15 na 7 MHz/cw.

Slika Slika
PPS

Slika
Ob odhodu z vrha

Hvala vsem z zveze, S57GB in DL1FU tudi hvala za spote.

73, Sergej S51ZJ
Zadnjič spremenil s51zj, dne 01 Nov 2011, 21:37, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: S5/TK-006 Praprot

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Ojla Sergej!
Res sva se bolj slabo slišala na 70cm, toda moj znak je S56LXN.
73, Bojan

s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

Re: S5/TK-006 Praprot

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Bojan hvala za opozorilo in oprosti, popravljeno. Sva se slišala kar v redu, tudi znak sem prav sprejel, samo namesto iks pa sem zapisal "i". In sem spregledal tudi pri prepisovanju loga. Sem popravil tudi v bazi.
73, Sergej

Odgovori