S5/TK-002 Matajur

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

S5/TK-002 Matajur

Odgovor Napisal/-a s53x »

Ste vedeli, da je bilo nekoč v kobariški kotlini jezero, na Matajurju pa je živel velikan, ki je odmaknil Mijo od Matajurja tako, da je to jezero odteklo? Ne verjamete? Tudi mi nismo! Zato smo se odpravili zadevo raziskat in preverit na terenu. Tako se je tudi zgodila aktivacija tega SOTA vrha.
Resnica je opisana tukaj...
Slika
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/TK-002 Matajur

Odgovor Napisal/-a s53x »

Matajur TK-002 in I/FV-016
Slika
Prva objava ni po PS'u saj je nastala še pred sprejetjem pravil o načinu pisanja aktivacij.
Zato naj bo drugi SOTA obisk Matajurja drugačen. To pa pomeni, da sledi opis poti, ki poteka po asfaltni cesti po Italiji. To je južna varianta dostopa na TK-002. Prvič sem jo prevozil pred leti, ko sem preklinjal dan, ko sem se odločil, da z MTB pridem iz doline Nadiže vse do 1641m visokega vrha. Takrat nisem pričakoval, da me čaka 15 km vročega in strmega asfalta. Video s tiste ture je tu: KLIK!
Iz NG se peljemo po lokalni cesti skozi Lučenik in Krmin do Čedada, kjer v Ažlah zavijemo v dolino potoka Aborna. V Sovodnjah nas na križišču pričaka prvi kažipot za Matajur. Kot rečeno, sledi precej strma vendar za avto brez problemov prevozna cesta, ki se konča pred kočo in astr. observatorijem na 1340m višine. Tu se zataknemo za prve planinske markacije, ki nas po 45 minutah hoje pripeljejo na sam vrh. Kdor se tukaj izgubi, temu res ni rešitve. Vzpon je primeren za zimske aktivacije saj je cesta ponavadi splužena vse do vasi Matajur, ki je le par serpentin nižje.
Prve zaplate snega so se danes začele nekaj deset metrov nad kočo. Tudi planincev je bilo malo in prav presenečen sem bil, ko sem kmalu po prihodu na vrh ostal sam. Edina slovenca sem srečal, ko sta se že vračala v dolino, skupaj z mano pa je na vrh prišla tudi skupina starejših makaronarjev, ki so bili tako glasni, da sem rahlo podvomil, da so že precej let v penziji. Še dobro, da so na hitro pojedli zaslužene sendviče in ubogali vremensko napoved, ki je napovedovala popoldanske plohe.
Slika
QSO time
Velika oaza trave se bohoti ravno na vrhu hriba. En meter sega celo na Slovensko ozemlje. Tu je torej prostor za današnjo S5 SOTA aktivacijo. Pol metra od mejne črte. Postavim prejšnji večer na hitro odrezano in neuglašeno vertikalko, ki je zaradi visokega esveera kaj hitro našla prostor med ostalo ropotijo v nahrbtniku. Na testiranju so bile tudi vrvice za ribiško palico in povedati je treba, da 32MB RAM odlično opravlja svoje novo delo, to je natezanje špage. Domnevam, da bi 64 ali 128 MB bil že rahlo preveč za tako lahko palico kot je ta za ribiče. Toliko RAMa pa verjetno prinese tudi nekaj dodatne teže.
Slika
Zabava se je nadaljevala, ko sem premaknil anteno in ostali kamp na drugo stran meje, v Italijo. Tokrat sem bil od meje oddaljen že zavidljiva 2 metra. Spota na SOTAwatch ni bilo, ker stroj sprejme le tiste ref. številke, ki so vnesene v databazi, me je pa nekdo spotiral na DXclustru in zahvaljujoč njemu sem kljub vsemu naredil 17 CW zvez. S pozivnim znakom IV3/S53X/p sem se mučil tako sebe kot tudi precej drugih postaj. Moram pa izpostavit zanimivo ugotovitev, da je bilo dve tretjini postaj iz DL. Toliko različnih in novih znakov iz Nemčije se mi še ni oglasilo na S5 SOTA aktivacijah. Odzvalo se je tudi nekaj starih DL znancev, ki pa jih po novem ni več slišati na SOTA frekvencah. Kmalu mi je postalo jasno zakaj imajo zvezo z mano zdaj, ko sem v IV3 na I/FV-016 SOTA in ne prej, ko sem bil le tri metre stran, v S5 SOTA! Ne, ni krivda v teh treh metrih. Bo nekaj drugega!
Druga I/SOTA aktivacija je uspela! Se že vidim na San Simeonu!

Fotogalerija
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-002 Matajur

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Dober predlog uporabe odsluženih RAM-ov :D
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/TK-002 Matajur

Odgovor Napisal/-a s53x »

http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori