S5/TK023 Goli vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

S5/TK023 Goli vrh

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Sicer je minil skoraj že cel teden od aktivacije in sta imeli nalogo poročila napisati punci pa jo je malo zagodlo zdravje Živi (S52BZI) in je minilo precej časa, zato sem se odločil da kar jaz napišem to poročilo ...

Po občnem zboru SOTA kluba smo se v soboto 11.09.2010 odpravili najprej na ogled bunkerja Goli vrh in po ogledu nazaj do avtomobilov po opremo in hajdi na aktivcijo ...

Na aktivacijo se odpravimo ekipa Živa - S52BZI, Maja - S52MBL, Rado S58R in moja malenkost Lovro - S50LD ...

Pridružijo se nam še Zvone - S59ZB, Ivan (znak sem pozabil, se oproščam, upam, da sem si vsaj ime zapomnil pravilno) in Žiga, ki je kasneje v ponedeljek opravil HAM izpit ...

Del ekipe:
Slika

Oprema na aktivaciji:

S58R
Yaesu FT-817
Vertikalka za 7MHz

S52BZI in S52MBL
Yaesu FT-60
DK7ZB antena za 2m in 70cm

S50LD
Icom 746
80Ah svinčeni avtoakumulator
4 band vertikalka by S55M

Sam vrh ni težko dosegljiv ker lahko relativno blizu parkiramo avto in imamo potem samo še približno 10min hoda do vrha ...
Slika

Sam vrh niti ni tako velik sploh pa ni izrazit in bi ga jaz, če nas na to nebi prej opozoril vodič na poti proti bunkerju, gladko zgrešil ... Vendar na srečo nisem ... HI!

Prostora je toliko kolikor si ga "vzamemo" in celo jaz sem lahko dokaj mirno raztegnil svoje tri radiale ...

Vsak si postavi svoj PPS in tako nekako sta si si ga omislili punci:
Slika

Slika

Rado si je svojega postavil na drugi strani prostora in začel z delov v CW in v svoj log vknjižil 14 zvez ...

Punci sta se lotili delati na 2m in tudi vska v svoj log knjižili po 14 zvez ...

Za NEdelo na 70cm sem kriv jaz, ker sem ju prhitro začel preganjati za pospravit in za iti domov ...

Jaz sem na 14MHz SSB uspel narediit vsega ... 1 zvezo ...

Razlog??? Do S9 šuma ...

Tako na 14 kot na 7 je bil šum izredno močan ... Kasneje nam je Jure S57XX povedal, da tam v bližini teče daljnovod in je kriv za močne motnje, ki so tudi Radotu povzročale težave in zato tudi toliko malo zvez ...

Poleg tega mi ponovno razložijo in tokrat upam da si bom zapomnil in da bodo naslednje aktivacije na KV bandih bolj uspešne:

1.) Pravočasna najava na SLO SOTA forumu
2.) Pravočasna najava na SOTAWATCH
3.) SPOT SPOT in še enkrat SPOT - ko imaš čisto frekvenco se spotiraj!
4.) Ponovi vse predhodne korake
5.) Preveri če si vse naredil kot je potrebno

Rado pospravi in se odpravijo proti avtu in na hitro še v kočo na Javorču, mi pa malo za njimi začnemo našo akcijo pospravljanja in takole je izgledal naš transport opreme prej od avta, sedaj pa nazaj do njega:
Slika

Na poti do avta pa zagledamo tole mamljivo lepotičko:
Slika

Hvala vsem za zveze!

Do naslednjič en lep 73!

Odgovori