S5/TK-031 Škabrijel

Moderator: s58r

Odgovori
S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

S5/TK-031 Škabrijel

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Preteklo soboto (14.08.2010) sem najavil aktivacijo tega hriba/hribčka nad Solkanom ...

Splet okoliščin je pripeljal do tega, da sem/smo jo začeli eno uro kasneje kot sem najavil ... in rezultat je možna posledica tudi tega ali pa dejstva, da se je začel pravi feragosto ...

Najprej kriv kasnejši odhod iz Ljubljane in nato še druge spremenljivke v enačbi ... HI!

Skratka prisopihamo na vrh in se povspnemo na razgledni stolp ... Kot je razvidno nisem bil sam, pridružili sta se mi S52BZI in S52MBL, hčeri ...

Sestavim DK7ZB antenco, priklopimo na FT-60 in začnemo ...

Se postavim na 2m (145.575) in začnem klicat ...

Sicer na začetku malo poslušam vendar vseeno nardim napako, navkljub tišini bi bilo prav, da povprašam ali je frekvenca prosta ...

Kličem kličem pa nič ...

Nato se javi S59KA/M ... In kje se nahaja??? Spodaj malo nižje ob Soči na kajakaški proki kjer je tekma ...

Nato po CQ-ja Živa in oglasi se stari SOTA znanec ... S57ILF ... Kar me preseneti glede na to, da se nahaja nekje tam zadaj na severu kjer so med nami in njim visoki hribi ...

Nato se javi samo še S56ZBF iz okolice Kopra ...

Poiskusim na 70cm pa zelo hitro odneham ... Pulzne motnje motnje motnje in neko čudno govorjenje, ne SLO, ne I, ne DE, ne GB, ne kaj znanega sam kr neki ...

Iz smeri juga se nam približujejo grdi oblaki ... eni z vlečakami ...

Hitro pospravimo in predno pridemo do avto nas poškropi in kasneje začne deževati ...

Na kratko ... ponoviti bo treba vajo ...

Na vrhu je dovolj prostora za razne antene ...

Slike: http://www.mojalbum.com/lovrod/s5-tk-031-skabrijel

Odgovori