S5/TK-013 Javornik

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-013 Javornik

Odgovor Napisal/-a s57x »

Javornik je posebno zanimiv zaradi razgledov. Ob praven vremenu imamo na eni strani popolno panoramo hribov, na drugi pa se naš pogled okopa v morju. Legenda pravi, da je imel rajnki Bernik tak daljnogled, da si moral zavihati hlačnice, ko si gledal v Tržaški zaliv, da ti jih morje ni zmočilo.
Seveda v tem letnem času kaj takega ni mogoče. Z razglednega stolpa se je videla samo bližnja okolica, celo Porezen in Blegoš sta se komaj slutila.
Z Matejem sva ubrala najlažjo varianto, od Cenca sva se zapeljala do Medveda. Spotoma sem razmišljal, če sem sploh kdaj vozil po tej cesti; kot mulc sem bil večkrat sopotnik, prehodil sem jo tudi večkrat. Za vroč poletni dan je bila nošnja težkega nahrbtnika v tisti brega čisto zadostna rekreacija – še tako me je planinski tovariš večkrat vprašal, če me že bolijo noge.
Spomnim se dni, ko so tod še pasli; si predstavljate, kako okusno je bilo mleko, ki smo ga dobili v koči za zajtrk? (velikokrat sem tu prespal, saj je bilo pred nekaj desetletji udarniško delo pri planinskih kočah nekaj samoumevnega, tudi mularija je kar krepko in rada delala)! Iz takega »inputa« tudi »output« ne more biti slab.

Slika

Med tednom se ni bati kakšnega večjega obiska vrha Javornika, zato sva postavila PPS kar pod stolpom. Vrh je gosto obraščen, inv. V se še da postaviti, čeprav je za postavljanje in krajšanje enega kraka potrebno malo telovadbe, obenem pa lahko opraviš še preventivo proti revmi.
Za sredino tedna je band kar živahen, na momente preprosto ne sprejmem ničesar. Vse bi bilo enostavno, če nekateri, pravzaprav vedno eni in isti »gromoglasneži«, ne bi oddali znaka večkrat. Prekrijejo drug drugega, »ta male« pa sploh. Še dobro, da so to le momenti. Janez ima kot zmeraj lep signal, nič čudnega, saj se vidiva, Brane, s katerim se slišiva po dolgem času, je nekoliko tišji, nekaj višjih hribov je vmes. Še dobro, da je Zemlja okrogla. Po pol ure zmanjka lovcev. Poskusim še na 30 in 20m vendar je rezultat bolj boren. Še skok na 2m, tudi tu je nekaj življenja. Hvala vsem za zvezo!
Kaže, da bomo čez nekaj let dobili novega člana; Matej me že bara, kdaj ga bom naučil tipkati?! (brontozaver pač, čeprav še majhen)

Slika


73 Matej in Jurij, s57x

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-013 Javornik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

:D
Jure S57XX

Odgovori