S5/TK-007 Veliki Modrasovec

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

S5/TK-007 Veliki Modrasovec

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Veliki Modrasovec (1355) sem si ogledoval že s poti proti Iztokovi koči in z vrha Golaka. Dokončna odločitev, da grem tudi nanj pa je bila sprejeta po tem, ko sem se v koči podprl, malo polenaril in ugotovil, da je ura še zgodnja. Vrnem se po cesti proti Predmeji in sledim kažipot za Čavn.

Slika

Širok makadam, delno pa tudi asfalt, me pripelje do križišča, kjer se desno odcepi opuščena cesta proti vrhu. Mesta ne morete zgrešiti, saj je na nasprotni strani razgledna točka, kjer se odprejo lepi razgledi na rob nad Vipavsko dolino.

Slika

V križišči je prostora za tri avte (moj je tretji). Mahnem jo po sprva solidni cesti (rdeča sled), ki pa hitro postaja vse bolj zaraščena. Oznak ni, a celotna zadeva ni problematična, saj v kamnit breg vsekane poti ne morete zgrešiti. V letu ali dveh bo ta smer dostopa postala neuporabna. Kar nekaj odsekov moram prehoditi ritensko, saj se tako pri prebijanju skozi grmovje manj zatikam.

Slika

Da smo na vrhu nas opozori napis na vogalu nečesa, kar naj bi služilo kdo ve komu. Razgledov ni, sam vrh je »odbit«, robovi pa so gosto poraščeni. Še opozorilo. Na 1:50k kartah (tudi v Adria Topo) je kot »vrh« označen nekoliko bolj SZ del grebena, kar je vsaj po izohipsah napačno. Na 1:25k in 1:5k je označen vrh, ki ga tudi mi priznavamo.

Slika

PPS postavim kar ob zapuščenem ognjišču. Nekaj prostora za antene je, a podobna ugotovitev, kot za zaraščeno cesto.
Brez predhodne najave je interesa na bandu bistveno manj. Ko me spotirajo, se zadeva spremeni, a se v glavnem oglasijo le tisti, najbolj zavzeti lovci. Veselica se hitro zaključi, pospravim in jo po stezi, ki vodi v smeri Bavčarjevega doma na Čavnu. Veliko prijetnejša pot po visokem bukovem gozdu (zelena sled).

Slika

Spotoma naredim ovinek čez Mali Modrasovec, kjer se nahaja postojanka RK iz Ajdovščine. Stolp sem opazil že s poti ob vzponu, ropot agregata pa je bilo slišati vse do višjega soimenjaka. Malo poklepetamo, popijemo enega rogatega, pogledam tehniko in jo odmaham naprej do koče, ki se je zaradi kravala okrog nje ognem in raje še malo posedim na razgledišču, kjer me čaka avto.

Slika

Morda na tem mestu še predlog, za nabiranje kondicije. Od Predmeje do Cola vodi »Pot po robu«. Toplo priporočam zgodaj spomladi ali pozno jeseni. V bližini Otlice se nahaja tudi precej veliko naravno okno. Vstopno/izstopni točki sta dobro označeni, pot pa je bila pred dvema letoma, ko sem se tam potikal, dobro uhojena.
Jure S57XX

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/TK-007 Veliki Modrasovec

Odgovor Napisal/-a s54q »

Tista reč na vrhu je služila bivši armadi vendar so jo preden je bila končana preselili na malo oddaljen hribček. Nekaj časa je vrh celo spadal med prepovedane hribe.

lp Boris

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-007 Veliki Modrasovec

Odgovor Napisal/-a s57xx »

In čemu je bilo to namenjeno? Meni izgleda kot "fundament" za nekaj, kar se je gor pripeljalo. Bo pa zadeva v letu ali dveh preraščena - tako kot zadnje pol poti.
Jure S57XX

Odgovori