S5/TK-003 Mali Golak

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/TK-003 Mali Golak

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Za svojo prvo zimsko aktivacijo – tisto, ki prinaša dodatne tri točke, sem to nedeljo izbral Mali Golak S5/TK-003. Vremenski obeti za tisti del Slovenije so bili lepi in napoved je tudi držala. Lep sončen dan, občasno visoka koprenasta oblačnost. Čeprav sem bil pripravljen na zimske razmere snega le nisem pričakoval tako nizko. Avto sem tako parkiral že na cesti Predmeja – Lokev ob odcepu za Golak, saj je bila cesta za Golak, ki pripelje tudi do nekoliko višje ležečega parkirišča, zasnežena in poledenela. Do izhodišča torej pridemo tako, da najprej pripeljemo do Predmeje (ali iz Ajdovščine ali pa preko Cola). V Predmeji se usmerimo na cesto za Lokve in po dobrem kilometru je prej navedeni odcep na desno na gozdno cesto za Golak, kjer sem parkiral.
Slika

Od tu je bilo do Iztokove koče 45 minut hoje, tako kot je tudi označeno na kažipotu. Brez postanka sem nadaljeval v po že uhojeni gazi v snegu po dobro markirani planinski poti in po 40 minutah sem bil na vrhu. Čudovit razgled se je odpiral na vse strani.

Slika

Slika
Nisem bil sam, lepo vreme je privabilo kar lepo število obiskovalcev, ki so prihajali in odhajali ves čas moje aktivacije. Ko sem se nagledal (že nekaj časa nisem aktiviral vrha s takšnim razgledom), sem si par korakov od vrha uredil pps. Za postavitev kakršnihkoli anten je dovolj prostora.

Slika
Z delom sem pričel malo po 13 uri po našem času, tokrat po dolgem času na 7 MHz. Takoj po objavi spota (LA1ENA) je bil hud naval, tako da v kakšni relaciji nisem sprejel niti toliko uporabnega pozivnega znaka, da bi lahko odgovoril. Tako je bilo cca 45 minut, nato pa sem se prestavil še na 145 MHz za zaključek pa še na 433 MHz. Marjanu (S56IHX) hvala za spot.

Narejenih je bilo 56 QSO, od tega 33 na 7 MHz/cw, 19 na 145 MHz/fm in 4 na 433 MHz/fm
Na 145 in 433 MHz so bile vzpostavljene S2S zveze s S56IAA/p) in S56LXN/p na S5/BI-004, S52Q/p na S5/RG-016 in S57TI/p na S5/KS-054.

Okoli 15 ure po našem času sem imel vse pospravljeno in oprtano in previdno (sneg na poti je bil kar lepo zglajen) sem se odpravil navzdol. Še pred mrakom sem bil v avtu in se odpeljal proti domu.

73, Sergej S51ZJ

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/TK-003 Mali Golak

Odgovor Napisal/-a s54q »

Lepo to! Tam gor na Golakih je vedno prelep razgled. Če le ni megle. Pa tudi burja nastaja tam.. :D
Upam da si se ustavil tudi kaj v koči.

lp Boris, S54Q

Odgovori