S5/TK-013 Javornik

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-013 Javornik

Odgovor Napisal/-a s57x »

Pot do Črnega Vrha je bila tokrat še bolj zavita, kot navadno. Kaj hočemo, Maraton Franja je vendarle važnejši kot hamovske aktivnosti.
Iz Črnega Vrha je na Javornik prav prijeten dostop preko Šajsne Ravni. Po krajšem začetnem vzponu, je pot dolgo časa zložna, pol ure pod planinsko kočo se ponovno strmo vzpne. Z bratom, ki me že čez štiri desetletja spremlja pri moji hamovski dejavnosti, sva bila prav čudni pojavi. Otovorjena kot himalajci, sva bila prav zanimiva za redke planince. »Nekaj« kar gleda iznad nahrbtnika in ima zraven še zvito žico je pač sumljiva zadeva!
Pred kočo naju pričaka prijazen oskrbniški par. Popotnikom se ni bati lakote in žeje. Kolesarji pozor: nedaleč stran deluje smučišče, pravzaprav – kolesišče. Sedežnica dela! Javornik je krasna točka, odprta na vse strani, vredna izleta. Vabljeni!
Kmalu pridejo po drugi poti še OC Toni, S50NV, snemalka Mojca in sin Matej.
Vreme se je medtem pokvarilo, ponujal se je dež, k sreči ni bilo vetrovno. Do vrha je blizu, zasedli smo prostor pod stolpom. Miza in stoli/p, ki jih je pripeljal Matej, so bili zlata vredni. Težko bi postavil vso potrebno robo na staro »pelino« in tudi za bodoče »ekspedicije« si bom moral omisliti nekaj zložljivega in predvsem lahkega, kamor bom lahko dal vsaj papir in taster.
Tri band inv. V je bila »teoretična«, po kratkem testiranju, SWR je bil OK, sem QRX do napovedane aktivnosti. Pojma nimam, kako se v praksi obnašajo novi akumulatorji in nisem hotel, da bi že po kratkem času dobil čirpav signal.
Bojazen je bila odveč! Moč je bila okoli 7W (kot sem ugotovil kasneje doma) in elektrarni (6,5 in 10 Ah), ki sem ju imel s sabo, sta več kot zadostni. Žal je bilo precej QRN pa tudi dela z IC-706 nisem navajen, posebno RIT me je motil in sem naredil samo 110 zvez. Hm, ročno logiranje je tudi posebno doživetje.
Prav vesel sem, da nisem slišal nobenega namernega QRM, ki se pogosto pojavi, če je na eni frekvenci le nekoliko bolj živo.
Žal je bilo na 2m FM mrtvilo. Ne verjamem, da bi bili obe ročni postaji zanič! Prav tako ni imel Toni sreče na 40m SSB, sosedje so imeli svoje aktivnosti, edina postaja, ki jo je doklical, II4PAX, pa je bila pomembnejša od SOTA.
Tudi vreme ni kazalo razumevanja, precej hladno je postalo, tu pa tam je padla tudi kakšna kaplja. Ob 17 uri smo zaključili z našo prvo SOTA aktivnostjo.

Prvi vtisi so sila pozitivni. V prihodnjih dneh bom dodelal anteno, kako zmanjšati težo, je pa drug problem. Bencher je težak, ne vem pa, s čim bi ga lahko nadomestil. Največji problem so akumulatorji. Malo energije, malo telegrafije.

73 es cu naslednjič de Jura, s57x

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/TK-013

Odgovor Napisal/-a s53xx »

V prihodnjih dneh bom dodelal anteno, kako zmanjšati težo, je pa drug problem.
Tudi jaz imam problem s težo, pa ne samo z težo opreme, temveč tudi z svojo :D .
Ja taster je kar težak, moj 1,1Kg. Mislim pa da nam je zadnjič prav Jure-S57XX pokazal svoj
taster, ki je ne samo majhen temveč tudi lahek.
Možna rešitev?: http://electronicsusa.com/mk.html, http://www.mtechnologies.com/palm/

lp
Slavc-S53XX

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: S5/TK-013

Odgovor Napisal/-a s57x »

TNX za namige Slavc, nekaj bom moral narediti glede ročice.
Ja, o lastni teži pa ne bi, precej velik acu imam spredaj. Je pa kontrapeza nahrbtniku!

73 es cu, Jurij, s57x

Odgovori