S5/TK-013 Javornik

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

S5/TK-013 Javornik

Odgovor Napisal/-a s53x »

Prvi december! Začetek zimskega obdobja aktivacij, ki nas nagradi z dodatnimi SOTA točkami.
Plan in program je bil, da se zapeljem do Cola, pri športnem igrišču parkiram in se po cesti za Vodice z MTB zapeljem do Široke doline, se spustim vanjo, se na drugi strani dvignem do domačije Jeler in nadaljujem do pl. koče malo pod vrhom. Pa še malo guranja na sam vrh in je! Kajpada! Niti malo se mi ni izšlo. Kljub temu, da je v Vipavski dolini že skoraj svetilo sonce je v krajih nad Colom povsem drugi svet. Takoj za mitnico, ki stoji malo pred vasjo je že deževalo. Ne močno, bolj narahlo, le toliko, da je puščalo upanje, da bo višje in malo pozneje prenehalo. Pa ni! Nadaljeval sem po ozki cesti proti Vodicam, parkiral ob njej, sestavil bicikel, ko se je spet ulilo. Na brzino zmečem kolo nazaj v avto in nadaljujem proti Vodicam, ter naprej v hrib proti Jelerju. Po lepi makadamski cesti se kot kaže malokdo vozi saj sem kar nekajkrat ustavil in umikal odlomljeno vejevje. Ob prihodu k Jelerju sem bil že rahlo nervozen, saj se je izlkazalo, da danes ne bo nič vožnje na dveh kolesih. Namesto kolesarskih balerink inštaliram pohodniške čevlje in kmalu se znajdem na vrhu Javornika. Med potjo je deževalo, vmes snežilo, pihalo kot na Krasu in z veliko hitrostjo vozilo megle od juga proti severu.
Vrh! Mati narava se me je usmilila. Posije sonce! Še preden postavim dipol na palico ga že ni več. Sonca, ne dipola! Platno dobi tokrat drugo nalogo. Danes bo igralo vlogo zastora pred vetrom! Nekaj časa sem bil kar ponosen na to idejo, ko se je po slabe pol ure telo ohladilo pa bi dal ne vem kaj, da bi s sabo imel svojo zadnjo SOTA pridobitev, šotor! Boris, tudi na svečko, ki si jo omenil pred tem na kavi, sem imel stalno v mislih. Še posebno takrat, ko me je bilo kar malo sram, ko sem nehote spuščal rafale pik in črt. Pomislim, da je še dobro, da imam QRP in da me sliši bolj malo ljudi.
Slika
Spet sem si zaželel malo digitalij! Na 40m je bilo kar veselo, saj na hitro naredim 4 ali 5 PSK zvez, kasneje pa sem spet večkrat v prazno nabijal CQ SOTA na telegrafiji. Brez najave ni gužve. Dokazano! Pa tudi en kiloherc stran od 032 te nobeden ne išče. Zanimivo! Kot, da imajo vsi sprejemnike na kristal. Na 30m pride klapa po točke šele po Royevem spotu, na 14MHz pa razen par vzhodnjakov ni kruha. Zamudniki spet čakajo na 40m in ko tit in tat ne ubogata več prstov je čas, da spokam v dolino.
Po prebitih 1000m nadmorske višine zagledam pod seboj s soncem obsijano Wajdušno in Vipavo! Na zahodu se blešči Tržaški zaliv in celo Kras je obsijan!
Bom vedel za drugič, zakaj je bil izbran za bonus ravno 1.december! :)
Slika

Še par slik!
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori