S5/TK-022 Sivka v KVP 2009

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-022 Sivka v KVP 2009

Odgovor Napisal/-a s57x »

Bolj star, bol nor. Zoran že ve! Ampak jaz sem poleg tega še pozabljiv. Definitivno!
Že spomladi sem delal v KVP v SOTA »stilu«. Tudi tokrat je bilo vreme nekaj podobnega. Do Špehove grape je segala ena plast megle, malo pod Ledinskim Razpotjem se je pričela druga. Naše doline so bile lepo skrite morebitnim ET opazovalcem. Tudi na Sivki ni bilo nič bolje.

Slika

Utaboril sem se tik ob gozdu, kjer je star parobek, ki je že večkrat »ekspedicijam« služil za PPS. Časa je bilo na pretek, lagodno se lotim postavljanja antene. Najprej odvijem žico (seveda je rdeča, da jo lažje najdem), ki jo imam posebej navito na kartonu in podaljša »klasiko« za SOTA aktivacije. Sledi »klasika«, potem stolp - tokrat je »ta velik«. A glej ga, hudiča, ena žička pri konektorju je utrgana. K sreči ravno prava. V škatli s hamovsko prvo pomočjo ni noža (ko je vsega konec, ga najdem v žepu nahrbtnika, kjer je bojna zastava – nedopustna nemarnost!); dandanašnji pa tudi ne nosimo s sabo fovčev, kot naši predniki. Ti so si lahko vsaj urezali primerno popotno palico ali kaj podobnega. Kratek preblisk – v avtu je en bolj ubogi olfa nož. V lahnem drncu grem ponj, in antena je prav hitro pokrpana. Še malo popravkov levo – desno, in antena je kot za na razstavo.
Že sinoči sem pomislil, da bi si zaradi mraza pomagal z malim Asusom. Premrli prsti niso prav primerni za delo v telegrafiji v državnem prvenstvu. Kaj, če si posledično nehigieno zabeleži bodoči neprofesionalni član monitoring (opa, kakšna slovenščina) teama? Zaradi tistih par dek dodatne teže me že ne bo pobralo. Prav lepo bo: nobenega pisanja, mala ročica bo služila le za par besed s starimi prijatelji.
Pa je malček ostal na suhem v nahrbtniku. Modem in 706 sta še starokopitna, brez žic se ne razumeta – te pa so ostale doma na toplem. Nič ne pomaga, bom pač delal v preizkušenem SOTA stilu. Tudi to ni šlo, tudi moj DX Key je izpred wireless časov, moj wire pa počiva nekje na Kobilji glavi. In pajki naj bi prinašali srečo?

Slika

Ostane najslabša, vsaj zame, varianta. S tistimi par vati bi bilo na SSB bolj piškavo, raje sem tvegal gnev bodočih amaterskih kontrolorjev. Z internim el. tasterjem mi namreč nikakor ne gre, predvsem črka P mi predstavlja hud problem, pojma nimam, zakaj.
Band je kar živ; za nekaterimi signali ostane prava luknja, RX si kar težko opomore. OC Mirka, ki je med dvema takima signaloma, komaj slišim. Vklopim Att, takoj je bolje. Ni pa v redu. Nekaj je narobe tudi s postajo, za kakšne študije v tisti megli ni časa, znanja, volje. Pa se je nebodigatreba kmalu sam izdal! Sreča, da je rezerva v avtu. In to 10 Ah! Potem so zveze počasi kapljale, vatom in udeležbi primerno. Kaj bo šlo narobe naslednjič?

Slika

Ma, hec mora bit!

73 Jurij, S57X

Odgovori