S5/TK-007 Veliki Modrasovec

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-007 Veliki Modrasovec

Odgovor Napisal/-a s57x »

Tokrat je bila statika prav huda! Opravičujem se, če me kdo ni doklical. S slušalkami na glavi je bilo še slabše, na 706 pogrešam par gumbov.

Vožnja proti Predmeji me že od nekdaj privlači, pokrajina je enkratna. Gozd proti Čavnu je še "pravi"; na našem koncu, v okolici Hudega polja, Krekovša, kjer smo imeli prekrasen gozd, je narava že pred leti pokazala zobe. Od lepotcev so ostali samo izruvani štori, požled je neusmiljeno podirala enkraten gozd. Morebitnim motoriziranim pohodnikom priporočam, da nadaljujejo pot preko Male Lazne do naravnega rezervata Paradana, kjer je Velika ledena jama (mislim, da je globoka skoraj 400 m!), nedaleč stran je Smrekova draga. To je velika kraška kotanja z vegetacijsko inverzijo(btw: to je tudi območje TK-004 in MEDVEDA, razmišljam, kako bi osvojil ta vrah, ne da bi imel bližnjega srečanja!). Pot nadaljujemo pod Bukovim vrhom, kjer je edini pragozd na našem koncu in kmalu pridemo do Hudega polja. Gremo še naprej do Mrzle Rupe, od tu pa priporočam pot preko Krekovša v sotesko Belce, kjer so znamenite Putrihove in nekoli nižje še Brusove klavže. Pod temi klavžami, kakih 50 m od velike deponije, se lahko v najožjem delu soteske (hm, kje pa bi sicer postavili pregrado, če ne tu??) opazi v skalo vklesan žleb, to je ostanek t.im, "požganih klavž" (bile so lesene in menda so zaradi nepazljivosti zgorele). Po nekaj km pripeljemo v Idrijsko Belo, kjer je pri Lajštu znamenito kopališče. Malo turistične propagande ne škodi.

Po kratkem postanku v koči skočimo še do tekmovalne postojanke ajdovskih radioamaterjev na Malem Modrasovcu. Kmalu se poslovimo, čas priganja.
Po precej zaraščeni stezi se povzpnemo na Veliki Modrasovec. Tu so ostanki očitno nikoli dokončanega projekta bivše armade. Ta radar bi verjetno precej daleč "videl". Tudi rastlinje, ki ne sodi v Trnovski gozd priča, da je tod gospodaril človek.
Ura napovedane aktivnosti se je bližala, tudi vreme se je hitro kvarilo. Na tripod iz pohodnih palic pritrdimo polagalko, prostora je ravno zadosti za anteno. Ne najdem primerne "mize" za škatle, kakšnih joga poz pa si pri mojih letih ne morem privoščiti. Sedalo prestavim na kamen, mašinerijo na platnen stol, ki veselo "kontrira" v ritmu grafije. Če OC Bruno pravi, da so napake tudi simpatične, je tudi prav. Zaradi vremena začnem z delom malo prej, kot sem napovedal. Na 40m je še vedno tekmovanje, ne mi jasno, kako lahko QRP postaje sodelujejo v tekmovanjih, saj nekateri ne poznajo priporočil. Pa kaj bi, marsikaj je celo prepovedano, pa tega nekaterim ni mar. Uspe mi narediti nekaj standardnih postaj, vesel sem, ker vem, da tem zveza z mano nekaj pomeni. Poskusim še na 30m, enaka muka, band je prav gost od QRN, tudi nad nami se oblaki gostijo. Ekspedicijo zaključim z Milanom, S58MU, tokrat ga komaj izluščim iz šuma! ( zatipkal sem se, signal še daleč ni bil 559, hi). Pospravljanje je že rutina, vsakič sklenem, da bom še to in ono "doteral". Pa kaj, ni časa, sicer pa mi Tone, S50NV, izdeluje pravi SOTA kovček. Komaj čakam, da preizkusiva zanimivo rešitev!

Hvala vsem za potrpljenje, hvala sinu in bratu za pomoč in družbo in ...do naslednjič!

73 Jurij, s57x

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/TK-007 Veliki Modrasovec

Odgovor Napisal/-a s53x »

X'i ponovno zasedli Modrasovec.
Danes, v nekaj manj kot uri QRV'ja, ponovno uživanje v SOTA vročici.
Kot zmeraj, je več napisano v Blogu.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori