S5/TK-022 SIVKA

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-022 SIVKA

Odgovor Napisal/-a s57x »

Sivka je lepo poraščen zaobljen hrib. Verjetno je bila tudi na njej njega dni vojaška opazovalnica, saj je tik ob njej tekla rapalska meja. Vojaštva je moralo biti tukaj veliko, saj je pod hribom velik vojaški objekt, večina ga je skritega v hribini, kot se za take gradnje spodobi. In še naseljen je! Ne vem pa, kako je z vlago. Italijani so bili pri gradnji sila pedantni, morda je izolacija še vedno BP.
Tokrat je šel z mano Matej, moj junior, ki ima sicer licenco, se je pa malo odtujil od hamovščine. Saj je en ham v familiji čisto zadosti. Na vrhu senožeti srečava še Franca, S57BF, ki hitro zapusti xly, ki nabira zdravilne rožice in se nama pridruži. V troje hitro pripravimo vse potrebno. Band je tokrat dobro obljuden, žal s tankim signalom nimaš sredi "kanonov" kaj početi. Preselim se na 30m, difuzne postaje mi veselo mlatijo "skozi". Najdem prazno frekvenco, naredim par zvez, hitro mi "kapne", da s soimenjakom S57XX delava zmedo, hi. Grem malo višje, brez 300 Hz filtra ne gre. 706 ni 1000MP, QRM je velik, gotovo preslišim marsikaterega tankega. Žal! Še vedno pa nekateri ne razumejo, kaj pomeni PSE ONLY....nekateri so res prav nasilni! Kot komarji, samo marsikdo od teh zaključi kariero.
V dnevniku je tokrat nekaj manj zvez, pozna se, da je bil 40m "zaseden". Naredim 2 DX, zanimivo, JA mi je dal celih 579. Za kakšnih 15 W in nizko inv. V je to odlično!
Po uri počasnega dela začne akumulator hirati. Le zakaj bi se vsi mučili?! Z Matejem hitro pospraviva robo in se odpraviva še na obisk k Mirku, S59Z, ki ima ranč na sosednjem hribu. Debata se zavleče tja do sončnega zahoda. Prav hladno postane, hrib ni zastonj Mrzli vrh!

Mislim, da je seznam neaktiviranih TK vrhov, dostopnih tudi v telovadnih copatah, obdelan. Za ta teden sva s Tonetom, S50NV, načrtovala aktivacijo Sv. Treh kraljev, žal sva prepozna. Škoda, da si avtorji SOTA programa niso omislili UKV in KV kategorijo.

Hvala vsem za zvezo!

73 es cu, Jurij, s57x

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-022 SIVKA

Odgovor Napisal/-a s57xx »

s57x napisal/-a:... Škoda, da si avtorji SOTA programa niso omislili UKV in KV kategorijo ...
Ojla!

Hvala za zvezo! Se bova morala začeti dogovarjati, da ne bova hkrati na bandu, he he. Res narediva zmedo, ko se hkrati pojaviva. Sem bil prepričan, da sem se dovolj odmaknil po tem,ko sva naredila zvezo, pa očitno temu ni bilo tako. Z 700Hz filtrom sem delal brez problema. Opažam pa, da nekateri kličejo več 100Hz izven frekvence. V takem primeru 1kHz razmak hitro postane premajhen.

Drugače pa noben problem za ponovno aktiviranje Kraljev. Za lovce zadeva šteje vsak dan.
Jure S57XX

Odgovori