S5/TK-029 Skalnica

Moderator: s58r

Odgovori
s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

S5/TK-029 Skalnica

Odgovor Napisal/-a s54q »

Skalnica je 682m visoka vspetina nad Novo Gorico. Če se gleda iz Gorice v pravi smeri se je ne da zgrešit, ker na vrhu stoji bazilika in Frančiškanski samostan. Nekoč je celo peljala na Skalnico gondola iz Solkana. Vidne so samo še vstopna in iztopna postaja.

Slika

Problem se pojavi na vrhu, kje postavit anteno. Pade odločitev, da bo naparkirišču v senci in koprivah najmanj moteče in še vedno v dovoljenem zamiku z vrha.
Sama aktivacija je potekala v vročini 33 stopinj in brez posebnosti. Če vedno pripišem da je bila aktivacija pravljica, lahko tokrat zapišem, da je bila posvečena pravljica. Saj je zemlja na vrhu posvečena.

Slika

Pri postavitvi antene ni bilo problemov. Postavljen je bil standardni V dipol za 40m.

Poznalo se je tudi, da je dneva mladosti konec, saj so se oglasili tudi Slovenci. :D

S to aktivacijo nisem preveč zadovoljen in imam slabo vest. Na vrh sem se namreč pripeljal z avtomobilom. Že res, da sem zadnji del poti prehodil in nisem kršil pravil, pa vendar ni to tisto pravo. Bom za kazen naslednjič šel gor peš.

Več slik in potek dogajanja se nahaja na moji spletni strani. http://s54q.110mb.com/tk029

Hvala vsem za zvezo in slišimo se iz naslednje aktivacije.

Lp Boris
Zadnjič spremenil s54q, dne 27 Maj 2009, 16:37, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-029 Skalnica

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Pred leti, ko sem se več potikal po poteh ostankov I. vojne, sem šel tudi po rovih, ki jih kaže tabla, na eni od slik. No, kljub precejšnji časovni oddaljenosti so tisti, ki po rovih in kavernah iščejo ostanke, na nekem mestu zložili kupček šrapnelov in kosti iz dlani, kdo ve katerega nesrečnika ... :o Podobne ostanke sem našel tudi na Fajtnem hribu ...
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/TK-029 Skalnica

Odgovor Napisal/-a s53x »

Eni se skozi ta rov tudi peljejo, HI . Klik na video.

Boris, zdaj imajo gor tudi tri mlade nune. ;)
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/TK-029 Skalnica

Odgovor Napisal/-a s54q »

Nune videl...

Slike popravim zvečer ko pridem domov.

lp Boris

Odgovori