S5/TK-019 ŠPIK

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-019 ŠPIK

Odgovor Napisal/-a s57x »

Špik je hrib, ki se pne zahodno od Črnega Vrha nad Idrijo. Z avtom se zapeljem do kapelice na Vrh Gore. Desno se odcepi pot, že po nekaj metrih je križišče, levo prideš v Mrzli Log, naprej pa vodi prastara pot v Zadlog. Na prvem odcepu gremo proti levi, desno nas pot pripelje nad vas, morda se kje pride tudi na vrh, tokrat sem se držal kar starih kart. Na novih namreč teh poti ni. Živel napredek kartografije!
Po kakšne pol ure zmerne hoje, (uf, še brez ham nahrbtnika nisem šprinter), se gozd malo odpre, nedaleč stran je Špičasti vrh, TK-016. Malo naprej je izogibališče, do tu se je moč pripeljati z vozilom. Ma, se mi zdi, da je smisel SOTA v pešačenju, mar ne. Namreč, par metrov naprej se odcepi strmo v breg kar spodoben kolovoz, manjši traktor bi se brez težav povzpel skoraj na vrh, saj je cela vzhodna stran Špika polna starih gozdarskih eksploatacijskih poti. Jaz sem jo navezal po svoje, kar lepo navzgor. Malo je že treba gledati pod noge, teren je kraški in za samohodce zahtevnejši, z obilno maso spredaj in zadaj bi se test trdnosti kosti hitro končal. Potlej pa komu dopovej, kje te morajo iskati! Vrh hriba nekdanji šefi niso predelovali. Očitno jim je bila kraljeva Jugoslavija že zadosti oddaljena in so na vrhu pustili kar K&K znamenja. Lokacija idealna za SOTA aktivnost, nobenih odvečnih vej, s katerimi bi zgubljal čas, miza krasna, apnenčasta, "benčer" in roka počivata na mahu. Komarji se me v začetku izogibajo, verjetno zaradi neosvinčenega pira. Ali pa jim smrdim, pot me je pošteno "s`švicala".
Ob 16. uri pokličem na 40m, strastni lovci so kot ponavadi na preži, v pol ure se nakaplja kakih 40 zvez. Z malim signalom pač nisem kakšna velika konkurenca, hitro me povozijo; početje nekaterih me ponovno prepriča, da bi se morali začetniki veliko več učiti temeljnih hamovskih veščin, kot pa...brez veze, tako s(m)o hoteli in zdaj imamo, na veke vekov. Amen!
Preselim se še na 30m. Band tako rekoč prazen, vsi samo vrtijo VFO ali pa bulijo v DXCluster. Zmerno kapljanje, nekoliko več zvez z vzhodom, nobenega DX, hi
Ko mi začne postaja "cmevkati", je čas za QRT. Pospravim robo, opravilo je že rutina. Vračam se po isti poti, naslednjič si vzamem več časa za raziskovanje.
Oglasim se na ex. QTH, bratu je žal, da ni mogel z mano. Močno oteklo koleno govori samo zase. Pa drugič, vrhov je še veliko!

73 es cu, Jurij, s57x

Odgovori