S5/PK-043 Šentjungart

Moderator: s58r

Odgovori
s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

S5/PK-043 Šentjungart

Odgovor Napisal/-a s58r »

Aktivacija S5/TK-043 ali primer ko gre vse narobe....

Okoli pol pete zjutraj se zbudim in na vidiku je lep dan.... pa ravno danes ko ni izgledov za potep v hribe... Potem pa ideja, kaj če grem na hitro na najbližji SOTA hrib, na katerem je sicer naša tekmovalna lokacija.... samo toliko da naredim nekaj zvez....

Zmečem stvari v avto in gremo proti vznožju hriba... in takrat se začne....
- cesta v to smer je zaprta zaradi obnove.... OK gremo okli ... pol ure zamude....
- parkiram auto , naložim vse stvari in gremo ( sicer kratka pot, pa še to bi se lahko pripeljal .... )
- na površini lokacije je prepleteno mnoštvo anten in ravno na predvidenem prostoru , kjer nameravam postaviti fiberglas, je nekdo postavil drog in na njega 6 el za 50 MHZ in še to obrnjenega tako, da je pokril "mojo predvideno luknjo". Ker s seboj nimam ključa od postojanke ne morem antene niti obrniti... torej poiskati moram nov prostor, ki pa zahteva veliko energije in še več plezanja po drevesi .... in tako gre dodatna dobra ura...
- končno je antena "zmučkana", hitro raspakiram postajo... in glej vraga, nimam slušalk....
( sigurno so v klubskih prostorih, a kaj ko.... )
- uglašujem postajo ... 1 W ????, no ja nadaljujemo... prva zveza ... pokličem Jureta, ki veselo dela . Da mi 559. OK , nadaljujem . Nasledja zveza .... še preden jo končam, elektronc začne delati sam od sebe. Prednidevam, da so napačne nastavitve ročke....
Po pol ure mučenja in premetavanja po meniju IC-703, brez uspeha. Poskušam narediti vsaj nekaj zvez.... muka ježeva. Grem iskat ročni taster ( ki je sigurno v klubskih prostorih, le nekaj mmetrov stran...., samo ne med mojo kramo ). Jezen vstanem, da bi začel pakirati...... Potem pa se spomnem dni ko smo klofali z žicami.... Na srečo je med materialom primeren vtikač.... olupim konca žic in začnem. Bolje kot nič.....le kaj si mislijo na drugi strani :oops: ( že res da pošljem spot na reflektor... v opravičilo )..
Na koncu okoli 30 QSO-jev. Samo takšne aktivacije si ne želim več....
- hitro domov in ker moram po obvoznici, pohotim. S tem se ni strinjala radarska kontrola in doleti me 50 % popust..... ( pri Merkatorju takšnega popusta nimajo, te pa vprašajo če rabiš kaj pik.... policaja me za njih nista vprašala.... )

In tako ostaja problem za jutri, kaj je narobe.......

73 de S58R - Rado

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/PK-043 Šentjungart

Odgovor Napisal/-a s53x »

Uf, zbirka Murphy'jevih zakonov ! !
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/PK-043 Šentjungart

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Rado, hvala za QSO. Tule se je pa res vse zarotilo proti tebi ...
Jure S57XX

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: S5/PK-043 Šentjungart

Odgovor Napisal/-a s58r »

Včeraj sem se ukvarjal z svojo IC-703...... vsake toliko časa postaja obmolkne.....
in začne spet normalno delati, ko na antenski priključek pripeljem samo ( jedro - iner ) anteno, ko pa privijem oklep antene zopet zgine signal......
Z samo anteno ni problem.... to se preveril na drugi postaji....

No problem bom začasno reševal z drugo IC-703.....

LP
Rado

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/PK-043 Šentjungart

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Rado, da te malo potolažim.

Pred cca. desetimi leti ko sem šel na UKV kontest sem pozabil postajo v dolini! :D
Potem pa 600m višinske peš dol in še nazaj.

Če pa pomislim,tega tekmovanja sigurno nikoli ne bom pozabil, pa tudi končna uvrstitev ni bila slaba.

lp
slavc

Odgovori