S5/PK-001 Črni vrh in Velika Kopa S5/PK-002

Moderator: s58r

Odgovori
s59ka
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Nov 2009, 11:23

S5/PK-001 Črni vrh in Velika Kopa S5/PK-002

Odgovor Napisal/-a s59ka »

Po Sloveniji tretji vročinski val, komaj čakam, da pride ponedeljek, 28.7.2015 - začetek dopusta v hiški pod Veliko Kopo. Pride ponedeljek, pa dež tudi. Brrrr... Ampak nisva se dala in sva se z Y-ko imela prav prijetno.
Zraven vlekel FT 817, polagalko, inverted V anteno, accu, vso dodatno opremo, ker sva pa imela vsak dan samo pol dneva (pol je deževalo) sem uporabil samo ročni postaji Motorola Visar in Yaesu VX8DE.
Prvi dan sva se odpravila proti Črnemu vrhu, pa sva zaradi vremena pot nadaljevala do Ribniške koče in naprej do Ribniškega jezera. Tudi nazaj grede nisem izvedel SOTA aktivacije. Naslednji dan sva se odpravila proti Veliki Kopi, pot, tako kot prejšnji dan, nadaljevala proti Partizanki. Ponovno brez aktivacije.
No, pa je prišel četrtek, dopoldan dež, popoldan pa na hrib, žena v borovnice (vse črno, toliko jih je), jaz pa na SOTO. Aktivacija PK 002 uspela!
PK-002 in PK-001.jpg
PK-002 in PK-001.jpg (190.16 KiB) Pogledano 4613 krat
Naslednji dan (seveda zadnji) pa se prikaže sonce...in ....gremo PK-001!
Začetek poti, Na desno, Postoj..., Koliko popotnikov je že prestopilo te korenine, Pgled na Veliko Kopo.jpg
Začetek poti, Na desno, Postoj..., Koliko popotnikov je že prestopilo te korenine, Pgled na Veliko Kopo.jpg (196.03 KiB) Pogledano 4631 krat
Če kdo ne verjame, da je deževalo, Prijatelji ob poti, Borovnice,Doma narejena antena, Nahrbtnik,. Ob povratku, Črni vrh.jpg
Če kdo ne verjame, da je deževalo, Prijatelji ob poti, Borovnice,Doma narejena antena, Nahrbtnik,. Ob povratku, Črni vrh.jpg (225.19 KiB) Pogledano 4631 krat
Narejenih kar nekaj zvez (seveda brez najave, ker nisem vedel kako bo z vremenom, da o internetu niti ne govorim....), večinoma na 2m. Hvala vsem!
Zadnji dan oddiha na Kopah - po radiju slišim da prihaja četrti vročinski val - jaz pa v dolino, brrrrrrrrrr........


Andrej, S59KA

Odgovori