S5/PK-001 Črni vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/PK-001 Črni vrh

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Sobota.
Ne bom podrobneje opisoval pristopnih poti na S5/PK-002 in S5/PK-001, ker je že praktično vse opisano v prejšnih izvedenih aktivacijah mene in mojih predhodnikov. Klasična izhodiščna točka Grmovškov dom pod veliko kopo, ki pa je zaradi predhodnega veselega dneva bil zaprt kljub temu ,da se je okoli njega in okolici nabralo kar precej ljudi. Predvsem ljubiteljev borovnic in sprehodov. Kljub lepemu vremenu v dolini, nas pri domu čaka vetrovno in oblačno vreme.Govorim v množini, saj se na aktivacijo odpravim z XYL- ko S56RB prijateljem S57PY-Mladenom in njegovo ženo.Sam se hitro otovorim z nahrbtnikom in se odpravim proti vrhu velike kope.Bil sem kar malo nejevoljen ko sem zaslišal ,da se na vrhu že nahaja S57NAD-Andrej in da ne bom imel sreče pri zvezah.Toda antena,ki jo je za sota delo(po japonski Maldol) priredil S57PY- je opravila svoje. Kratka yagi antena z 3 –elementi za 145MHz in 5 elementi za 433 MHz , ter z enim napajalnim kablom , ter hitrostjo sestavitve se je izkazala kot zelo učinkovita in praktična .Naj slike povedo več. https://picasaweb.google.com/S57MBboris/S5PK001InPK002
Hvala vsem za zveze.
73 de S57MB-Boris

S57SI
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Dec 2008, 22:08

Re: S5/PK-001 črni vrh

Odgovor Napisal/-a S57SI »

Vse čestitke Borisu. Trudi se, kolikor je le mogoče, čeprav mu to včasih ne dopušča njegovo zdravje, ali pa zdravje najbližjih. Včasih so ovira povsem druge stvari, ki krojijo naše življenje... Pa vseeno klicni znak S57MB redno poslušamo na SOTA frekvencah!
Kdor Borisa osebno pozna, točno ve, o čem govorim! Še enkrat: vse čestitke Borisu, za njegovo nesebično pomoč, prizadevnost, željo osvajati vrhove in deliti frekvenco z ostalimi.

Odgovori