S5/PK-026 Mežnarjev vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/PK-026 Mežnarjev vrh

Odgovor Napisal/-a S57MB »

To jutro se je moja boljša polovica odločila ,obiskati sina v slovenj gradcu.Jaz pa takoj na geopedijo in izbral sem si dva vrhova nad Dravogradom.V tem času oni klepetajo jaz pa hajd in pot pod noge.Pa gremo lepo od začetka.Iz Velenja se peljemo mimo mislinje-slovenj gradca-v smeri Dravograda. Pripeljemo se do železniške postaje otiški vrh tu pa zavijemo desno.No smernica nam je bistro takoj ob cesti.Držimo se asfaltirane ceste,ki je skoraj speljana do cvitrškega sedla.Tu se znajdemo na razpotju mi pa jo uberemo naravnost,na levi strani pa že lahko vidimo cerkveno poslopje sv,Danijela.Cesta nas pripelje do vrha kjer je cerkev in večje gospodarsko poslopje.Tu je dosti prostora za parkiranje jeklenega konjička.Mi pa se odpravimo mimo hiše za hišo pa že zagledamo vikend hišice,ki so skrbno urejene.Za temi vikend hišicami je vrh.Označen ni z ničemer le cesta ,ki se po drugi strani spušča nam da vedeti da smo na najvišji točki.Mraz in veter kaj kmalu začenjata lesti pod kombinezon.Naredim par vez (verjetno je bilo prekmalu zjutraj HI)in spakiram opremo ter se odpravim proti avtomobilu.Časa sem imel še kar nekaj in odpravim se proti sosednjemu vrhu. a o tem v naslednjem opisu.
In še štorija: :lol: :oops: garmin na telefonu lepo uredim ,da me pripelje do določene hišne številke oziroma do sv.Danijela.Kr pa sta v tem delu 2(dva) Danijela me gospodična v garminu vodi k prvemu.Jaz se ne dam,Kartu čitaj i seljaka pitaj je še zmeraj zlato pravilo.Ko me je hotela gospodična že četrtič spraviti na drugo pot sem ji zavezal jezik in ga ugasnil.Karta ,kompas sta me pripeljala na željeni cilj.Srečno vsem v novem letu ,ki bo prineslo nove dogodivščine.
Na vrhu je dovolj prostora za postavitev kakšnih krajših žičnih anten za vertikalke pa ni problema.
73 de S57MB-Boris
slike na:http://picasaweb.google.com/S57MBboris/ ... directlink#

Odgovori