S5/PK-008 Kremžarjev vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/PK-008 Kremžarjev vrh

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Lepo sobotno jutro,me ni moglo zadržati doma ,zato kar lepo nahrbtnik v avo in že se iz Velenja odpravljam proti slovenj gradcu..Za prvo aktivacijo tega dne sem se odločil kremžarjev vrh z referenčno številko S55/PK-008..Na sredini slovenj gradca,kjer je krožišče krenemo prvi zvoz desno v smeri legen.Tu nadaljujemo naravnost par km po asfaltirani cesti nato pa nas pričaka makadamska cesta.Po makadamu se počasi vzpenjamo do oznake kremžarica in tu zavijemo levo.Seveda lahko tudi tu pustimo avtomobil,če imamo namen priti samo na ta vrh.No jaz se odpeljem še naprej do druge oznake ,ki nam kaže desno kremžarica.Kmalu prispemo do kmeta "kremžar".Tu pustimo avtomobil in potem lahko vržemo kovanec po kateri poti bomo šli -lahki-srednji-težji-Jaz izbererem "tretjo težjo ki vodi okoli kremžarjevega vrha in ravno tako nas pripelje do koče.Pot je od začetka do konca zelo strma in previdnost ni odveč ker je pod listjem kamenje in zdrs ni prav prijeten.Po dobrih 15 minutah pridem do koče ter jo mahnemproti vrhu.Po dobrih 20 m od koče naletimo na rampo kjer je napis "nasvidenje"Le zakaj?saj se bom vrnil HI.Spet 50 m naprej pa je kapelica zraven pa zvon želja.No hotel sem že potegniti za zvon toda zakaj bi prebujal gozdne živali.Nadalje nas pot vodi čez malo jaso in spet imamo dve možnosti dostopa na vrh.Prva varianta naravnost 5 minut ali okoli po markirani 15 minut,Jaz grem lepo okoli in ni mi bilo žal saj so jesenske barve prav čudovite in sprehod po gozdu pravi užitek.Po nekaj časa ostro zavijemo levo proti vrhu kjer nas čaka le še 2 minuti hoje.Vrh je vsaj na tleh cca 30x20m gol dočim veje bukev se stikajo v krošnjah tako da bi bilo spomladi kar težko delati z drugimi antenami.Najprej vpis v knjigo in pogled na termometer.HI Le koliko je stopinj ,če je vse zbledelo.Postavim vertikalko dualbander in HB9CV .Veter je neusmiljeno pihal in kljub zimski opremi me je po pol ure že kar zazeblo.Zato začnem pakirati opremo injo ucvrem po isti poti kot sem prišel do avtomobila.Le da me v tem primeru pred kremžarjevo kočo z glasnim laježem pozdravi rotweiler privezan za drevo.To pomeni da so planinci že tukaj.Po strmem spustu je treba biti zelo previden ,previden in še previden.Hvala vsem za veze in spot.Pot pa se je nadaljevala proti drugi sota točki.A o tem v drgem poročilu.vse slike :http://picasaweb.google.com/S57MBboris/ ... directlink#
73 de S57MB-Boris
Priponke
1.jpg
1.jpg (91.9 KiB) Pogledano 2286 krat

Odgovori