S5/PK-009 Stenica

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/PK-009 Stenica

Odgovor Napisal/-a S57MB »

zjutraj nisem mogel več vzdržati doma,zato svoji dragi naročim ,da grem na en vrh in da se vrnem pred kosilom.Že en dan prej sem razmišljal o tej gori toda zdela se mi je nekam daleč.Dopoldne zagrabim nahrbtnik ter se iz Velenja podam v smeri stenice.No pa lepo po vrsti.Z avtom se odpravim iz Velenja v smeri slovenj gradca.V Doliču(pred gostiščem Jožek in trgovino)zavijemo v smeri vitanja.Peljemo se mimo srednjega doliča Gostišče "repolusk" do naselja Vitanje"V središču vitanja sledimo prednostni cesti,ki nas vodi proti stranicam.Od središča naselja vitanje sledimo cesti 4500m in nato zavijemo desno.Že po dobrih 500m nas cesta pripelje do malo morje smerokazov.Tu zavijemo levo,saj nas tudi smerokaz opozarja,da se bo začelo zares(glede ceste).Nekaj časa ji še sledimo po asfaltu.Pri zadnji domačiji pa se začne makadam ki nas spremlja do kmetijeMAJER pod vrhom stenice.Z mladim gospodarjem se zapleteva malo v pogovor in tudi sam pove da je bil radioamater v stranicah,toda zaradi takšnih ali drugačnih razlogov je opustil to lepo dejavnost.Cesta še vodi po hosti naprej zato se odločim da se še tistih 400m peljem ,ker sem imel v mislih iti potem še na en vrh in bi se peljal kar mimo(krožna pot).Takoj pa v gozdu naletim na prve težave,saj je strma cesta že posuta z odpadlim listjem.Parkrat sem poskušal z svojim kengurujem predem mi je uspelo.Toda namesto na gozdno cesto pridem na delovišče.Kmetje so podirali drevesa kot za stavo.Avto odmaknem za kup smrečja da ne bi bil v napoto pri nalaganju lesa.Zagrabim nahrbtnik ter se podam po drči proti vrhu stenice.Ob poti proti vrhu naletimo na" kapelico"in okolica nje je lepo urejena za počitek in kakšen prigrizek.Vrh stenice je še kar prostoren tako da za postavljanje kakšnih žičnih anten ne bi smelo biti problema še najmanj pa vertikalke.
V eni uri naredim 33 zvez od tega 14 S2S 15 na 2m ter 4 na 70 cm.Po povratku se zapletem v pogovor z gozdarji in že je čas da se odpravim proti avomobilu.No od krožne poti ne bo nič zato se vseeno odpravim nazaj domov proti Velenju.Kot da mi je kamen padel z ramen sem se počutil pri povratku.
Hvala vsem za zveze in spot. SLIKE :http://picasaweb.google.si/S57MBboris/S ... fvkgcKtogE#
Slišimo se z naslednjega hriba
73 de S57MB-Boris
Priponke
tu mora biti človek trezen HI.Ne sme videti dvojno.
tu mora biti človek trezen HI.Ne sme videti dvojno.
kažipoti.JPG (34.23 KiB) Pogledano 1842 krat
par korakov od vrha je kapelica z urejeno okolico,klopcami,malo naprej je razgledna točka,tako da stenica ponuja veliko.
par korakov od vrha je kapelica z urejeno okolico,klopcami,malo naprej je razgledna točka,tako da stenica ponuja veliko.
100_0795-1.JPG (39.8 KiB) Pogledano 1840 krat
postaja 817nd,4,5 aH acumulator ,vertikal dualbander X 50  in Hb9cv za 2m.
postaja 817nd,4,5 aH acumulator ,vertikal dualbander X 50 in Hb9cv za 2m.
pps.JPG (6.76 KiB) Pogledano 1842 krat

Odgovori