S5/PK-002 Velika Kopa

Moderator: s58r

Odgovori
s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

S5/PK-002 Velika Kopa

Odgovor Napisal/-a s58r »

Vroč dopustniški dan je bil dober izgovor za obisk kraja kjer so temperature bolj prijazne. Na 1500 m je bilo pričakovati nižje temperature, zato je bila tokratna izbira aktivacije Velika Kopa, PK-002 in nato kasneje še najvišji vrh Pohorja Črni vrh, PK-001.

Za izhodišče sem si izbral Grmovškov dom ( za oba vrhova ). Avtocesto CE-LJ zapustim pri odseku za Velenje, nato pa skozi Velenje v smeri Slovenj Gradec, do katerega pa ni potrebno, saj lahko v vasici Šmartno pri Slovenj Gradcu, zavijemo desno in na ta način pridobimo kar nekaj kilometrov oz. časa. Seveda če nimate te »sreče« kot je bila v mojem primeru. Oznaka-smerokaz za Veliko Kopo je postavljena za odsekom, tako da ni bila vidna, saj je bila skrita za tovornjakom, ki je čakal da lahko zavije na prednostno cesto….. Kmalu na to se priključimo na cesto, ki vodi iz SG na Veliko Kopo. Cesta je sicer asfaltirana , vendar ko se začne vzpenjati in vijugati, je ta zelo poškodovan, tako da je edina prednost ta, da se ne kadi ( poleti seveda, pozimi pa se luknje verjetno ne vidijo ).

Slika

Slika

Velika Kopa, kot jo je videti iz Črnega vrha ( slika nastala ob vrnitvi z Črnega vrha, ko so se oblaki začeli končno dvigovati.. )

Slika
Grmovškov dom, izhodišče tako za Veliko Kopo, kot tudi Črni vrh.

Avto pustim na parkirišču ob Grmovškovem domu in od tu naprej krenem levo, po dobro označeni poti, ki nas pripelje pod vlečnico, pod katero nadaljujem pot vse do vrha. Sicer sem porabil več časa kot je označeno na smerokazu ( 30 min ), čeprav sem bil hitrejši od večine, ki so se v dopustniškem tempu vzpenjali na vrh. Ker me je čas priganjal sem naredil samo nekaj posnetkov, v upanju, da jih bom ob vrnitvi. Takoj ob prihodu na vrh sem začel z postavljanjem antene in namestitvijo »PPS-a«. Naredil sem okoli 40 zvez in ko sem se začel pretegovati, sem opazil da je okoli mene megla in od namenjenega fotografiranja ni bilo nič. Sicer pa sem bil zadovoljen z svojo vertikalko in tudi Miro, S52OM, mi je potrdil da je za razliko od mojih predhodnih aktivacij signal mnogo močnejši.

Slika
Dobre pol ure lahkotnega vzpenjanja pod vlečnico ....

Slika
Postavitev vertikalke in "PPS-a"..

Slika

Še posnetek z oznako vrha v ozadju....nizki oblaki pa preprečujejo fotografiranje okoliških vrhov...

Zaključek : kratka, nezahtevna pot, pa vendarle je toliko "rekreacije" oz. prelitega znoja, da se je bilo potrebno preobleči...

73 de S58R - Rado

Odgovori