S5/PK-029 Temnjak(vinska gora)II.

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/PK-029 Temnjak(vinska gora)II.

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Sobota ,dan ali ko ti gredo določene stvari narobe.Kljub napovedi slabega vremena se z Mladenom S57PY podava na Temnjak(vinska gora),ki je oddaljen iz Velenja približno pol urce počasne vožnje,Najprej seveda po asfaltu do lovske koče,ki se nahaja nad Vinsko goro.Tu takoj zapeljeva naravnost skozi gozd in po makadamu do kmetije Osrečan.Tu naju od začetka pot vodi malo navkreber in takoj zatem se v gozdu cesta zravna.Pot je lepo markirana,tako da se človek skoraj ne more izgubiti.Na vrhu Mladenu čestitam za premagan vzpon,ker vem da mu bolezen ne dovoli večjih naporov niti po ravnini.Premagal je samega sebe:Bravo:Postavim stolp in vertikalno dual band anteno ter začnem.Mladen me seveda vpraša kje imam aparat,ki sem si ga doma pripravil za ovekovečenje aktivacije in njegovega vzpona.Takrat šele opazim,da mi je med potjo ali kje drugje iz nahrbtnika padla jakna v katerem je bil fotoaparat in seveda več kot potrebna očala.No to sem nekako "požrl" ter se lotim aktivacije.Naenkrat se ulije dež in takoj za njim začne padati ledeni dež pomešan z snegom.Dobro da je vsaj ogrinjalo očuvalo mene in postajo.Mladen pa pod dežnikom.V pol ure naredim 8 zvez od tega 7 na 2 metrih 1 na 70cm in eno vezo S2S.
Poskušam še na 50,200mhz doklicati koga ,toda verjetno še ni čas,ali pa sem bil prenizko.Bo že bolje.No in ko končujem se prikaže sonček in do večera ga ne zakrijejo oblaki.Podpiševa se v vpisno knjigo ki se nahaja v železni škatli,ter odideva v dolino.Sproti seveda opazujem če bi kje ležala jakna z opremo,toda iluzija.Nazaj grede še natrgava teloh in zvončke za svoje drage in odhitiva proti Velenju.Toda nekaj v meni mi ne da miru ter čez pol ure še enkrat mahnem na Temnjak,če bi slučajno kje spregledal jakno z aparatom.
Vprašam tudi pri osrečanu toda kot da se je udrla v zemljo.Kar slabe volje (zaradi neuspeha)zapuščam hrib nad Vinsko goro.
Ma kaj bi se sekiral.Jutri je nov dan, nabavili bomo drugi aparat in spet bo veselo.Edini dokaz je vpisna knjiga v kateri piše 27.03.2010 S57PY IN S57MB -SOTA z podpisi.

Odgovori