S5/PK-041 Aleksandrov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/PK-041 Aleksandrov vrh

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Že po poti ko sem se peljal iz gore S5/PK-043.sem razmišljal ,odkod le temu hribu ime Aleksandrov vrh.Bolj je bil podoben (gledan iz gore) rombu,kot nekemu vrhu ki si zasluži to ime.Pripeljem se do kmeta,(ni dovolil prehoda čez njegov travnik zaradi ograje za živali)kar bi mi skrajšalo pot za malo manj kot pol ure sem moral obiti hrib in se povzpeti z druge strani.No od kmeta naprej pa okoli 45 minut lahke hoje .Malo po hosti ,asfaltu potem pa spet po hosti.Beli klobučki(markacije) so me spremljali po poti,in z starejšo ženičko sem se zapletel v prav prijeten pogovor.Ponudila mi je celo domači jabolčnik(in ko sem ji rekel da že več kot 20 let nisem poskusil kapljice alkohola)mi je dejala da jabolčnik pač ni alkohol.Od srca sem se nasmejal in žvižgajoč sem se podal proti vrhu.Sedaj sem videl ,kaj pomeni romb v smislu hoje.Greben dolg kot ponedeljek in ne kot petek HI...No tudi tu napravim nekaj vez ,vmes se prepustim šepetanju vetra,vendar je to šepetanje bilo tako glasno,da sem si moral kar pošteno potegniti kapo na ušesa.Veze spet "standardne"Na 70 mrtvilo.Počasi je sonce že začelo zgubljati na svoji moči in tako se počasi odpravim do avtomobila,kjer se čez vas Hramše odpravim proti Velenju.Zadovoljen in še enkrat zadovoljen.LP 73 de S57MB-Boris
Priponke
in moje postajce,ki so nepogrešljive
in moje postajce,ki so nepogrešljive
DSC04200.JPG (148.55 KiB) Pogledano 1685 krat
Aleksandrov vrh iz gore
Aleksandrov vrh iz gore
DSC04193.JPG (150.85 KiB) Pogledano 1682 krat

Odgovori