S5/PK-015 Ramšakov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/PK-015 Ramšakov vrh

Odgovor Napisal/-a S57MB »

V zgodnjem meglenem dopoldnevu,(v žepu antibiotiki)sem sem se odpravil z avtom proti Vinski gori,in od tam naprej levo proti lovski koči ,ki stoji kot trdnjava nad to prelepo vasjo.Z avtom sem se še peljal dobra dva km do kmetije Osrečan ,ki stoji tik pod vrhom Ramšakovega vrha.Pod kmetijo Osrečan se nahaja tudi jama(brezno),ki je dobilo ime po tem kmetu.Megla me je spremljala vso pot,saj sem kljub temu ,da sem poznal pot trikrat zgrešil.Nisem videl niti 4 m pred seboj.Po uri in pol hoje sem le pred seboj zagledal jaso z označbami.Cilj!Jasa je ravno toliko velika,da se lahko postavijo antene za 2m in 70 cm,dočim za KV je skoraj malo premalo prostora.Dež pada ,toda ne dam se motiti.Postavljam antene ,ter začnem z zaščito opreme.Za 2m mi služi kar nosilec kažipota za katerega privežem ribiško palico,za 70 cm pa mi služi kot nosilec kar klopca.Potem si vzamem nekaj časa,ter prisluhnem tišini.Pogledam tudi v škatlico kjer se nahaja knjiga obiskovalcev tega vrha.Lepo je bila zavita v vrečko in potem še v škatli s pokrovom.Planinci PD Vinska gora skrbijo za svoj del planinske poti.Več kot pol ure prej začnem na 145,575 klicati CQ sota.Začelo je vse močneje deževati in vmes so narahlo poplesavale snežinke.Postajalo je hladneje:Toda gremo.V pol ure komaj 5 vez.Na ferkvenco se mi obesita dva iz OE in ko pokličem CQ sota,slišim enega ki je rekel.Poglej S5 dela soto(smeh)!Nisem se dal motiti.
Šla sta QSY,in spet v upanju na kakšne zveze začnem klicati.Z 9A naredim na 2m dve zveze ,ostalo pa je vse bilo iz S5.No na 70 cm mrtvilo.Stalni in redni gost(ter dober aktivator)S56IAA se javi na 70 cm,ter S57PY.Kljub vse močnejšemu deževju vztrajam do 12,30h po UTC-ju.Zaključim z oddajanjem ,ter začnem skrbno in počasi pospravljati robo.Pri povratku se 100m nižje začenjajo trgati megle in že lahko vidim del lepote v smeri Dobrne.Vso pot me je spremljala tišina .Tišina ki boli.Pri avtomobilu mi samo dva psa z glasnim laježem zaželita srečno vožnjo.Nasmehnem se,toda misli so že pri naslednjem vrhu.Nekdo je omenil da imajo v OE 11 kg opreme.Hm...treba bo razmisliti tudi o tem.Kmalu se slišimo spet iz teh nižjih vrhov...73 de S57MB -Boris
Priponke
slika pove vse
slika pove vse
DSC04182.JPG (152.53 KiB) Pogledano 1618 krat
slika pove vse
slika pove vse
DSC04180.JPG (143.25 KiB) Pogledano 1619 krat

Odgovori