S5/PK-012 Stolpnik

Moderator: s58r

Odgovori
S51RU
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Sep 2009, 19:35

S5/PK-012 Stolpnik

Odgovor Napisal/-a S51RU »

Planirana prva aktivacija na Stolpnik je bila v soboto, 10.10.2009, vendar je bilo vreme neugodno. Plan sem prestavil za nedeljo, čeprav je zjutraj še deževalo. Kaj kmalu je ponehalo in nad zahodom so se pričeli trgati oblaki. V nahrbtniku je bilo že vse nared in odpeljal sem se v Slovenske Konjice, parkiral na parkirišču ob pokopališču. Od tu pa pot pod noge. Smerokaz te usmeri do razvalin starega gradu, levo se odcepi pot na Skalo in proti kartuziji, moja pot pa vodi navzdol po gozdni
cesti na cesto, ki pelje iz Konjic preko Konjiške gore. Markacije so zelo jasno označene, tudi za tiste ki bodo šli po tej poti prvič. Po dobrih 100 metrih te oznaka usmeri s ceste levo navzgor. V začetem delu poti je bolj strmo, kaj kmalu pa se pot nekoliko položi. Pot nadaljuje po lovski stezi skozi poraslo poseko in občasno še lahko pogledaš na Stari grad in Konjice. Po eni uri hoje je strmejšega dela poti konec. Pot se nekoliko spusti navzdol in te pripelje na razgledno gozdno cesto, po kateri hodimo do razpotja pri Grofovem štantu na višini 820m. Pot se nato povzpne na samo pobočje Stolpnika in do razglednega stolpa. Čas hoje navzgor 1ura 50 min. Stolp je visok 25 m in je povsem kovinske konstrukcije. Iz prvega platoja sem spustil dipol za inv. V anteno, na vrhu pa postavil HB9CV za FM. Med postavitvijo tehnike so se oblaki kar hitro redčili in posijalo je dokaj toplo sonce. Praktično je bilo brez vetra in zelo lep pogled po okolici. Pričel sem z delom na 40M, kjer so bili dobri pogoji. Prvih nekaj minut sem imel kar precej težav pri telegrafiji z mini paddle - home made kar iz delov starega telefonskega releja. Nekako sem uspel nastaviti razmah med kontakti, trdoto ročke pa žal ne. Potrebna še bo modifikacija, ali pa original !? Po eni uri dela na 40 M sem spustil krake in skrajšal za 30 M. Veliko QRM a - naredil le nekaj zvez. Še skok na vrh stolpa za delo na 2M. Skupaj 88 QSO. Pospravim in kaj kmalu so je proti vrhu potegnila megla, pot navzdol in po eni uri in pol sem na parkirišču. Čas hoje navzdol 1ura 30 min. Precej razmočeno in spolzko !

73, Marjan – S51RU
Priponke
dsc07265.jpg
dsc07265.jpg (25.19 KiB) Pogledano 1598 krat
dsc07260.jpg
dsc07260.jpg (11.65 KiB) Pogledano 1592 krat
dsc07247.jpg
dsc07247.jpg (17.25 KiB) Pogledano 1589 krat

Odgovori