S5/PK-008 Kemžarjev vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/PK-008 Kemžarjev vrh

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Kremžarjev vrh sem imel v planu aktivirati že med prvomajskimi prazniki v sklopu aktivacije Črnega vrha in Velike Kope. Žal je vmes poseglo vreme in vrh je moral počakati na boljše čase.
Dostop:
Jaz sem izbral dostop iz smeri Slovenj Gradca - po slovenski planinski poti. Z obvoznice na krožišču ali pa eno križišče naprej zaviješ desno v smeri smučišča Kope. Vendar cesto še v naselju zapustiš in zaviješ levo do vasi Gradišče. Označbe za kočo pod Kremžarjevim vrhom so majhne - planinske in še cesto prenavljajo, :? tako, da sem naredil dodaten krog, ker sem spregledal odcep :shock: . Nad vasjo je tik pod gozdom lepo označeno parkirišče. Naprej nadaljuješ po markirani in dobro shojeni poti skozi gozd proti koči pod Kremžarjevim vrhom. Do koče sva z ženo hodila cca 1,15 ure. Od koče do vrha je še slabih 10 min. Skoraj :?: do koče je možen dostop tudi z avtomobilom. Makadam, ki sem ga spotoma videl je zelo soliden - eden boljših zadnje čase. Zadeva je priporočljiva za tiste z naraščajem in to v času ko bodo zrele borovnice, ki jih bo vse polno saj obilno cvetijo.
Vrh je dokaj prostoren in lepo pospravljen, opremljen z ogromnim stojalom :lol: za lažje vpisovanje v vpisno knjigo. Sama knjiga pa je le zgujen zvezek, :oops: ki se še komaj drži skupaj, tako, da kar nekako ne paše tja glede na ostali standard.
Žal je vrh poraščen in sam prostor izgleda kot narobe obrnjen zelen pisker. Razgleda skoraj nobenega vse naokrog gost zelen zid. Če hočeš uživati v razgledu se morasš spustiti nekaj deset metrov niže.
S postavljanjem antene za KV sem imel kar precej težav saj nikakor nisem mogel najti pravega položaja, da se žice mojega all band invertet V ne bi dotikale vej. Ker je žena ostala pri koči nisem imel nikogar, ki bi mi pomagal prijeti palico in ravno, ko sem končno le napel vse tri siderne vrvice se mi je palica za povrh še zložila :? sama vase. Na koncu sem zadevo rešil tako, da sem palico znižal za 3m in 7MHz odpisal že na začetku. Vertikalka bi bila na tem mestu vsekakor veliko boljša rešitev, vsaj za postavljanje.
Z aktivacijo sem pričel na 145MHz FM. Takoj se mi oglasi S56IHX, ki da tudi spot. Nato pa tema, nič samo neki oddaljeni OE se občasno dvigne iz šuma. Kličem in vrtim anteno, da bi našel luknjo med drevjem v smeri Ljubljane, rezultata pa ni. Očitno zeleni zid in malo prenizka višina delajo svoje in na gorenjski konec z mojo HB9MTN antenico ne prideš. Poizkusim še na 50,150MHz. Nekaj časa brezuspešno kličem nato obupam saj je dipol preveč visoko v vejah in očitno tudi na tem bandu ne bo kaj prida kruha. Odpravim se še na 144 SSB, kjer ravno S56P kliče CQ. QSO gre brez problema.
Uh - v pol ure še vedno nisem zbral dovolj vez, da bi bila aktivacija sploh priznana. Žena, ki me pride pogledat pa že priganja. :cry: Za konec se odpravim še na 14,285MHz, kjer se mi zopet oglasi Marjan S56IHX. Njegov spot je končno rešil celotno zadevo saj so se pričeli oglašati angleži in aktivacija je bila rešena :D .
Zanimivo je bilo predvsem to, da na vrh v uri in pol ni bilo nikogar, kljub temu, da je bila sobota in vreme kar primerno. Šele, ko sva se spuščala v dolino sva pričela srečevati prve pohodnike.
Očitno imajo korošci od 11 do 14 ure hribovsko siesto ali pa velik strah pred kakšno nepredvideno opoldansko ploho.
Hotel sem aktivirati še en vrh na tem koncu vendar sem se premislil že pri spustu saj sem sklenil, da si do večera rajši naredim novo vertikalko. Seveda, če bo delo uspešno jo bo potrebno jutri še preizkusiti na kakšnem malo bližjem vrhu kako se kaj obnese;)

S56JAZ

Odgovori