S5/KS-012 Velika Raduha

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KS-012 Velika Raduha

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

V sredo sem imel dopust in zjutraj nekaj obveznosti tako, da sem se šele sredi dopoldneva z YL odpravil na turno smuko z Velike Raduhe. :)
Dostop: Kamnik - Črnivec - Podvolovljek -Luče, tu zaviješ desno do zaselka Struge kjer te table usmerijo levo proti snežni jami na Raduhi. Po dolini Dupljenika navzgor (cca 4km) do križišča kjer se levo odcepi cesta proti planini Kosmačeve Rastke oziroma Snežni jami. Do odcepa je pot splužena, naprej pa je za osebne avtomobile neprevozna, splužena cesta, ki zavije desno pelje naprej do višjeležečih kmetij.
Dostop, ki sva ga izbrala midva je precej daljši, saj se pozimi večina planincev poslužuje dostopa od kmetije Radušnik, za katero je odcep kakšen kilometer nižje v dolini. Od avtomobila sva nadaljevala s smučmi do planine Kosmačeve Rastke in malo nad planino zavila levo v smeri planine Cirkovnica, kjer se pot priključi tisti, ki pripelje od kmetije Radušnik. S Cirkovnice nadaljuješ do Koče na Loki, ki pa je pozimi zaprta.
Od koče na Loki sem sam nadaljeval v smeri Durc in Laneža. Pod vrhom Male Raduhe sem zavil naravnost navzgor po grapi skoraj do vrha. Od tam pa sem nadaljeval prečenje do Velike Raduhe.
Pot od koče na vrh je bila pred dnevi zgažena, samo medtem je veter skoraj vse sledi popolnoma zasul :cry: tako, da sem kar dobro gazil v globok sipek sneg, še posebej na strmih delih kjer sem moral zaradi strmine sneti smuči. Vrh je popolnoma zasnežen in na severno stran so debele opasti. O značilnem cepinu, ki stoji na vrhu ni bilo ne duha ne sluha.
Ker sem bil že zelo pozen sem se na vrhu zadržal zelo malo časa. :(
Uspel sem narediti sem samo nekaj vez na FM nato pa na brzino pospravil in odsmučal proti koči kjer me je že vsa premražena čakala moja YL. :x Malo pod kočo naju je že pričela loviti noč zato sva se odločila z daljši sestop - po cesti naokrog preko planine Vodol. Slaba stran tega spusta je v tem, da zahteva kar nekaj km hoje skoraj po ravnem preden se cesta prične resneje spuščati. Pri avtomobilu sva bila zopet ob 19.30 in ker sem celo pot presmučal brez uporabe svetilke :shock: sem na koncu mislil, da sem z sovami že kar malo v žlahti. :P

S56JAZ

Odgovori