S5/KS-048 Velink

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KS-048 Velink

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Dopoldan sem smučal na Krvavcu in pogled mi je ves čas uhajal :shock: na Kržišce in proti Vrhu Korena. Popoldan po zelo poznem kosilu pa nisem več zdržal in odpravil sem se na Velink.
Sam vrh in dostop nanj je že opisal S53MN in se zaenkrat še ni spremenil. :) Je pa dostop resnično kratek tako, da se do vrha nisem niti pošteno ogrel. Postavil sem anteno za 144MHz in invertet V za 14MHz.
Na 144 MHz naredim 9 vez na FM , na SSB pa zopet kličem v prazno. Še tisti IK3, ki sem ga na začetku slišal kako kliče CQ je nekam poniknil. Tik preden se spravim na 14MHz na displeju slučajno preverim napetost akumulatorja. :o Napetost je namesto 12V že v praznem teku komaj 9,5V. Pa se ne sekiram dosti saj sem zaradi kratkega dostopa vzel s seboj še rezervo. Seveda sledi takojšen preklop postaje na rezervni akumulator. Tokrat pa je veselice hitro konec :( . Postaja se zaradi prenizke napetosti niti vključiti noče. Izgleda, da je akumulator od včeraj do danes enostavno crk...... Da bi se na KV trudil z skoraj praznim akumulatorjem nima smisla, zato vse skupaj pospravim in se z slabim izkupičkom pa še več slabe volje, odpravim proti avtomobilu in naprej proti domu - polnit akumulatorje.

S56JAZ

Odgovori