S5/KS-037 Šentjoški vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KS-037 Šentjoški vrh

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

V soboto sredi popoldneva s strani žene pade ideja, da bi do noči lahko šla na malo daljši sprehod. Izkoristim priložnost :twisted: in predlagam Šentjoški vrh nad Vranskim. Obljubim, da bo višje gori lepše vreme in, da me ne bo treba predolgo čakati na vrhu. :twisted:
Na vrh je možnih več dostopov. Jaz sem izbral meni najugodnejšega, ki vodi z Vranskega. Na Vranskem zavijemo na lokalno cesto , ki pelje proti Čreti. Po nekaj kilometrih vožnje prideš do križišča kjer se levo odcepi pot do cerkvice Sv. Jošta. Avto lahko parkiraš pri kmetiji, ki stoji poleg cerkvice ali pa malo niže v gozdu. Prostora za parkiranje ni ravno veliko saj je povsod okrog en sam breg.
Mimo kmetije vodi planinska pot, ki poteka z prelazal Lipa do Črete. Tej poti se priključiš in jo ubereš v smeri Črete. Po nekaj sto metrih hoje po hozdni vlaki v gozdu prideš do križišča gozdnih cest in vlak, kjer te na deblu pričaka tabla, ki sporoča, da ima planinska pot sedaj novo smer :?: . Na tem križišču zaviješ močno levo in jo po gozdni vlaki mahneš proti vrhu. Malo pod vrhom vlako zapustiš in poiščeš nezrazit greben, ki se vzpenja med vrtačami. Sam vrh je gosto poraščen in ne nudi nobenga razgleda. Od Cerkvice Sv. Jošta je hoje za dobre pol ure, seveda če ti uspe iz prve najti vrh.
Postavitev kakšnih daljših žičnih anten je zelo težavna. Za KV bi še najbolj prišla v poštev kakšna vertikalka.
Jaz sem imel s seboj samo postajo za 144MHz in sem komaj uspel kompletirati zadosti vez za priznanje aktivacije. Očitno nisem izbral najboljšega termina (verjetno nihče ne pričakuje da bo nekdo aktiven že krepko v mraku) pa še aktivnosti nisem najavil. Svoje pa je svoje pripomogel tudi sneg, ki je pričel padati ter gozd, ki me je obkrožal kakor zid, za povrh pa šee menina planina zapri dobršen del smeri proti Gorenjski. Po dobri uri dela sem obupal in pospravil opremo. Dan se je medtem krepko prevesil v noč in za zaključek sem z bližnje smreke dobil za vrat še dobro porcijo snega, :twisted: ki sem ga nato na hrbtu topil in ogreval do doma.
Vrh je boljše obiskati poleti, ko je vročina najhujša saj bo takrat senca veliko bolj dobrodošla.

S56JAZ

Odgovori