S5/KS-027 Veliki Rogatec

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KS-027 Veliki Rogatec

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Dostop:
Iz Kamnika čez prelaz Črnivec, malo pred Gornjim Gradom levo po dolini Kanolščice do cerkve Sv. Lenarta. Mimo cerkve po gozdni cesti v hrib do kmetije Zg. Špeh. Nad kmetijo malo po grebenu nato pa zoprno (ledeno) prečenje do vrha.
Sam vrh je gol, nekaj metrov pod vrhom (cca 20m) pa je že poraščen. S seboj sem imel opremo za KV in UKV ( nahrbtnik 18kg). Na vrhu stoji križ na katerega sem pritrdil dipol za 7 in 3,5 MHz. Na žalost je vrh kar precej koničast drevje pa nizko, tako, da anteno nikakor nisem mogel spraviti na kolikor toliko spodobno višino ( s polagalko bi bila druga pesem :P ). Rezultat je bil porazen :evil: - čista 0. Klicanje CQ kar tako v prazno in to na 3,5 in 7MHz. Je bilo pa na 144 MHz tako kot ponavadi (večinoma sami znanci)in veliko motenj iz 9A. Kar nekaj kilogramov opreme sem nosil s seboj tako za trening :lol: . Očitno bom moral aktivirati stari IC2E, ki bo za 144 najbrž čisto uredu, ima pa kljub starosti velikooo prednost - je 10x lažji !!!
Kaj več uspeha pa kdaj drugič.
Rogatec je pozimi kljub nizki višini kar zahteven - še posebej sestop. Če danes sonce ne bi malo zmehčalo snega bi bile dereze obvezne. Dostop po severni strani s sedla Kal zaradi zahtevnosti sploh še ni shojen. Za manj izurjene je boljše, da vrh obiščejo poleti saj poteka pot večino časa v senci (gozd).
http://picasaweb.google.si/lh/photo/Fo8 ... directlink
S56JAZ
Zadnjič spremenil s56jaz, dne 28 Feb 2009, 20:59, skupaj popravljeno 2 krat.

Odgovori