S5/KS-048 Velink

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

S5/KS-048 Velink

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Velink, 809 m visok hribček je prav simpatična vzpetinica nad Veliko Lašno. Dostop je mimo Kamnika po Tuhinjski dolini, mimo odcepa za Snovik, in takoj drugi odcep desno, kjer je tudi smerokaz za Veliko Lašno. Ko prideš v vas, na križišču zaviješ strogo levo in nadaljuješ pot proti vznožju Velinka. Ko prideš do skupka simpatišnih hišic, najdeš parkirišče in poiščeš pot proti vrhu. Meni je ni bilo potrebno iskati, ker sem edinega mimoidočega povprašal za pot, nakar se je iskazalo, da sem vprašal edinega dosedanjega aktivatorja Velinka in to Jožeta - S57JJ, kateri mi je natanko razložil kako in kaj.
Ko prideš iz naselja, že na robu gozda zagledaš slago gozdno cesto, katera te popelje v varstvo dreves in na pot proti vrhu. Po dobrih petih minutah se pot obrne strogo v desno, nadaljuješ po grebenu, nakar dosežeš vrh. Vrh ni označen, je zaraščen, tako da moraš rotator prilagajati korespodentom. Najprej sem Jureta - S57XX slišal v šumu, ko sem pa premaknil anteno za dobrega pol metra, je pa šum izginil.
Prostora za postavljanje anten je kolikor hočeš, samo koliko je smiselno postavljati antene v gozdu, je pa vprašanje za vsakega posameznika posebej.
Še ena zanimivost. Ob glavni cesti se nahaja termalni izvir, kjer lokalno in pa tudi širše prebivalstvo hodi po vodo za pitje. Ta voda naj bi imela polno mineralov in še kup drugih zdravih stvari. Tudi sam hodim po to vodo že par let, in moram reči, da se lahko vse ustekleničene vode skrijejo pred to.
73 de Andrej - S53MN

Odgovori