S5/KS-029 Kranjska reber

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

S5/KS-029 Kranjska reber

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Po tradicionalnem nedeljskem kosilu, nisem pri mojih dveh puncah zaznal kakšnega interesa, da bi šli na kakšen nedeljski izlet, zato sem njihovo nezainteresiranost takoj izrabil v svojo prid, SOTA !!!
Če se odpraviš na soto pozno popoldan, nimaš kaj dosti izbire.Bližnje kuclje sem že obdelal, zato sem na Geopedii, zafiksiral Kranjsko reber.Hvala Andreju (6ZAB) za napotke glede poti, to ti lahko prihrani dosti skrbi.

Kranjska reber ali Vrh Kašne planine (tako zemljevid), nekdaj pa Kačji vrh (tako Peter Ficko) je izrazita kopasta gora v vzhodnem predgorju Grintovcev. Kljub lahki dostopnosti, naravnim posebnostim in lepemu razgledu ni kaj preveč obiskana. S prelaza Črnivec (902 m) je razmeroma blizu do vrha, še posebno po bližnjicah – številnih gozdnih cestah, vabljivih zlasti za gorske kolesarje. Večinoma je gozdnata, vrh pa je travnat in lepo razgleden. S Kašnim vrhom (1290 m) se razvlečeno sleme brez izrazitih vrhov konča in se spusti na nizko sedlo Kunšperk (1119 m), imenovano tudi Kunšpersko sedlo. Pot je nezahtevna, zgledno markirana in primerna v vseh letnih časih, tudi pozimi.. Povzeto po:Zaplan.net

Ko sem prispel na prelaz Črnivec, sem bil totalno šokiran, kaj je poletno neurje tukaj naredilo z gozdom.Pogled je res žalosten, še posebej, če pomisliš, da je gozdarstvo ena izmed glavnih dejavnosti tukajšnjih kmetov in ta gozd se ne bo obnovil še nadaljnih pedest let. Res žalostno.

Slika

Slika

Če prihajamo iz Strahovice na prelazu Črnivec zavijemo levo na gozdno pot, ki je trenutno razrita od strojev, ki pospravljajo les, zato sem z avtom nadljeval pot le do prvega križišča, kjer se križata gozdna cesta in planinska pot. Tu sem pustil avto in naprej veselo peš. Ker so v spodnjem delu hriba skoraj vsa drevesa uničena, podirajo vse povprek tudi tista drevesa z markacijami, tako, da sem nekaj čas hodil zgolj po instinktu, dokler nisem zopet naletel na markacije. No zgubiti se tukaj ne morete, saj na vrh vodi nekakšna neurejena gozdna cesta ali pot.Ker sem bil kar pozen sem tempo dal na maksimalko, saj ne bi rad "večerjal z medvedom"

Tik preden zapustite gozd vas pozdravi gospa "gozdna rogovila", žal tudi njej neurje ni prizaneslo.
Slika

Prestopite ogrado pašnika in po njem nadaljujete, do vrha imate nato še kakih 20 minut. Ko prispem na vrh ugotovim, da kar močno piha, zato na glavo takoj kapo in na sebe anorak. Za vse lastnike Ft-817, naj povem, da je lokalno planinsko društvo ob začetku SOTA dejavnosti , na vrhu postavilo posebaj stojalo ali podstavek za zgoraj omenjeno postajco. Eno nadstropje nižje pa imate prostor za log, SOTA uro by OPZ in telefon, če lovcev ne morete spraviti k postajam preko radijskih valov. Za crknt, komfort na kvadrat.

Slika

Ko prižgem postajo ugotovim, da je na SOTA frekvenci Robert, ki se oglaša iz TK-025 in takoj naredim S2S. Končno dobim frekvenco in zveze se lepo vrstijo, mrzlo je pa tudi ko pozimi.Veter, veter je vsega kriv. V desetih minutah naredim 15 zvez, nato se veter umiri in posije sonce. Kot, da sem naenkrat na drugem vrhu.Desno se odpira čudoviti pogled na Veliko planino in del Kamniških alp.
Slika

Ker se je vreme umirilo pa tudi svetlejše je ratalo se mi ne mudi več tako zelo v dolino.Malo še pokličem in javi se mi S52HB
Bojan iz Maribora (Zvone antena očitno dela dobro) Malo pokramjava (prenašam pozdrave za Sabino in Miloša) Nato še ena mobilna postaja iz Maribora, ki ne more verjet, da sem res na tej lokaciji.Kaj bi šele bilo , če bi poklical na 145.500 (hi)

Slika

Počasi se spakiram, pregledam. če sem kaj pozabil in jo počasi odkorakam v dolino.Čeprav je bilo kar mrzlo na začetku,
sem bil na koncu zelo zadovoljen, še posebej z številom zvez.Sota je res pika na i preden se dan konča.Po poti domov pa nova motivacija ne aktivacija: Domači "štrudl iz pratrora" Ajdi šibaj hitro domov.

Še tihožitje za"SOTA" album
Slika

P.S.
Med ukv aktivatorji imam sigurno najlepšo anteno. Kaj češ, takle mamo, samozavest serijsko.

73, Lukas

Odgovori