S5/KS-028 Vivodnik

Moderator: s58r

Odgovori
S51RU
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Sep 2009, 19:35

S5/KS-028 Vivodnik

Odgovor Napisal/-a S51RU »

*** 10 let SOTA Slovenija ***


Klicni znak: S50AAA/P


Kratek opis:

Vremenska napoved za Dan samostojnosti je obetavna in odpravil sem se na SOTA aktivacijo na 1508 m visok Vivodnik z uporabo znaka Radiokluba SOTA Slovenija. Odpeljem se proti Tuhinjski dolini do naselja Češnjice, ker zavijem na cesto proti Menini planini. Nekaj nad 1100 m so že sledi snega, malo višje pod Biba planino pa je kar precej zametov in je bilo potrebno najti že kar hitro parkirni prostor. Naložim opremo in se odpravim po markirani poti proti domu na Menini. Dohitim manjšo skupino pohodnikov in med njimi je bila tudi nekdanja tajnica ZRS Kati – verjetno se je še spomnite, ko boste pogledali priloženo sliko ? Zelo se je zanimala za delo nas radioamaterjev, ZRS, zveze, QSL kartice, inp… pravi, da ji je delo na ZRS ostalo v zelo lepem spominu !
Prispemo do doma in se razidemo, kasneje pa srečanje tudi na vrhu Vivodnika. Vse radioamaterje prav lepo pozdravlja – mimogrede sedaj je zaposlena v vrtcu. Od parkirnega mesta do vrha sem potreboval kar dobro uro in pol. Kar močno je pihalo in potrebna je bila velika mera pazljivosti, ker je bila pot na več mestih precej ledena. Hitro postavim polagalko, HyEndFed anteno, najdem primeren prostor, pripravim tehniko in začnem CQ na 7 MHz. Precej začetnega navala, a se je kmalu umirilo. Med tem že prispe tudi 4 članska družina s Kati načelu in nekaj ostalih pohodnikov z radovednostjo s kom pa imam zvezo ? Vsakokrat sem hitro odgovoril iz katere države je klic in nisem bil deležen še kakšnih pod vprašanj ? Še QSY na 14 MHZ, nekaj zvez in po 45 minutah zaključim, saj so že prsti postajali kar trdi. Čudoviti razgledi so vabili, da naredim še nekaj posnetkov.
Se podkrepim, skodelico vročega čaja iz termovke, pospravim, se povzpnem še na leseni razgledni stolp in počasi po isti poti nazaj. Nekoliko nižje že pod domom dohitim še Gorana S55OO z XYL in hčerkico, katera je drsala na jezeru Biba tako. Do parkirišča sem imel tako lepo družbo in konkretne debate.

Skupno sem naredil 38 zvez.
• 29 zvez na 7 MHz --- 4 iz S5; 25 iz EU
• 9 zvez na 14 MHz --- 2 iz S5; 4 iz EU in 3 iz ZDA.

Pogoji za delo: Primerno zimskim razmeram, ledeno in vetrovno. Signali na 7 in 14 odlični !

ZDA – Iz NC in NH sem dobil 599, iz TN 579 - signali kot v lokalu, kar je zelo redko.

Uspešna aktivacija, še posebno zaradi zimske idile :P !

Lepo se zahvaljujemo vsem, kateri ste se uspeli oglasiti !

73 de Marjan, S51RU

» nekaj utrinkov »
Priponke
DSC09258.jpg
DSC09258.jpg (54.25 KiB) Pogledano 1625 krat
DSC09254.jpg
DSC09254.jpg (64.96 KiB) Pogledano 1625 krat
DSC09247.jpg
DSC09247.jpg (43.96 KiB) Pogledano 1625 krat

Odgovori