S5/KS-028 Vivodnik

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

S5/KS-028 Vivodnik

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Najprej bi se vsem, ki so imeli včeraj 12.9. z mano QSO iz Vivodnika, rad opravičil, saj sem vam posredoval narobe SOTA referenčno številko. Ne vem kako se je to zgodilo, zgleda, da sem se zjutraj doma zapisal. Sory :oops: .
Zato vas prosim, da v svojih logih in na Sota database to popravite. Pravo številko vidite zgoraj v naslovu. Hvala

Ker je bila vremenska napoved za popoldan slaba, sem si izbral Vivodnik, ki ni ne vem kako zahtevna tura, pa tudi daleč vstran od mene ni. Zjutraj se že slišiva Andrejem S53MN , ki mi razloži njegov 3summit plan.(Pa kdaj drugič Andrej)
Gps me pripelje v ozko vasico in ker mu zmiraj ne zaupam, vseeno vprašam domačina če sem prav. Pove mi, da se sicer
na Menino pride tudi tukaj, ampak, da mi priporoča drugo pot, kjer je cesta dosti boljša. To je odcep v Tuhinjski dolini pri Petrolovi pumpi levo v hrib. Po 20 minutah makadamske vožnje prispem, do doma na Menini planini, kjer parkiram avto na parking, saj me je Miloševa izkušnja izučila.
Počasi se odpravim proti vrhu, do tam imate od 15 do 20 minut. Kot Sabina in Miloš, tudi jaz za aktivacijo uporabim leseni stolp. Nekako uspem namontirati anteno in navezati našo SOTA zastavco, a me pri tem zelo ovira močan veter.

Zastave so plapolale, veter je pihal k norc
Slika

Nekako uspem vse namontirat, a moram vse stvari, ki jih ne rabim takoj pospravit v "rukzak" drugače bi jih bil odnesel veter. "Ja nič, startajmo" si rečem. Prvi se javi Janez S51ZG, ki pa se mu po predaji raportov zelo mudi. Kaj češ tile penzionisti nimajo nobenga časa.S53MN Milan me spotira na splet, hvala Milan. Potem, pa stvar kar steče. Javi se tudi Ratko iz Zagreba in mi da 59+, malo pa sem ponosen na 59+, iz Bijelovara od Mileta, super kaj?
In potem pavza. Malica. Sem zjutraj ob pol šrtirih vstal, sem celga "pipeka" spohal, "naj se vidi raskoš na SOTI"

"Čuj, ke boš malo pohanega pipeka?"
Slika

Oglasi se tudi stara znanka S52S Silva, ki me vabi na srečanje radioamaterjev nekje na Pohorju. Se še pogovorimo.
Na koncu še počakam Andreja, ki se javi iz KS-021, se pravi S2S. Na stolpu sem bil eno uro in pol si rečem "Zdej maš pa dost a ne?" in se počasi spokam dol.Še dobro, da je jutri napovedano slabo vreme, drgač bo moja vložla za ločitev hi.

"Juhu, SOTA je super"
Slika

Ogledam si še kapelco, na Menini planini in pa radioamatersko postojanko in tekmovalno lokacijo Radiokluba Domžale in Moravče. Počasi se odpravim proti avtomobilu, nakar ugotovim, da se je vreme totalno izboljšalo, nič več ne piha, sonce, fajn toplo. "Kateri je že najbližji SOTA vrh ?" .............

Kapelca na Menini planini
Slika

Radioamaterska postojanka radiokluba Domžale-Moravče
Slika

73, Lukas

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: S5/KS-028 Vivodnik (Menina planina)

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:43, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: S5/KS-028 Vivodnik (Menina planina)

Odgovor Napisal/-a S57LU »

"Čuj Zvone, saj čovek ne more tam lačn delat, pa gor na mrzlem vetri bit, se more malo podkrepit, te pa to more bit tak kak treba, ne pa z nekimi sendviči s Petrola.Ko boma mija dva šla, boma v enem rukzaki gor nesla same dobrote, da naju dva dni ne bo domu"

73, Lukas

Odgovori