S5/KS-021 Kržišče (Pokovše)

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

S5/KS-021 Kržišče (Pokovše)

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Zadnji (napovedan) lep dan je kar klical v naravo.
Gondola me je ponesla na krvavško hribovje, ker sem pričakoval, da ne bo nevemkolike gužve.
Po izstopu iz gondolske postaje sem ubral v desno smer proti Kržišču. Pot se je pričela po cesti rahlo navzdol, nakar je počakala ravno toliko, da sem se malček ogrel, nakar je brez milosti obrnila v hrib. Do planšarij je šlo lepo, nakar sem se zaman oziral za kako potko, zato je bila edina varianta naravnost v hrib. Vodila me je pa zajla od žičnice. Tudi ta se je končala na vrhu, in ko sem prišel do sape, sem podelil 48 lovskih točk.
Moj naslednji cilj je bil Vrh korena. Pot me je vodila mimo planšarij, mimo hotela, rtv stolpa in po tlakovani poti na vrh Zvoha.
Tu sem zmotno mislil, da je tudi vrh Korena, na kar me je opozoril Jure -S57XX. Opravičujem se S51ZG, S56WRT in S57LU, s katerimi sem pred tem že imel QSO in sem jim podelil točke. Žal so neveljavne :(
Vrh korena je ostal v planu, ampak ga bom "napadel" z druge strani, iz Kalškega grebena. Samo upam, da ne bo prehitro snega. Danes ga je Velkavrh napovedal do n. v. 1200 metrov.

Nekaj slikic je na tem naslovu. To je moj prvi Picasa web album, zato vidim, da so ene dve slikice 2x objavljene. Je pa vseeno boljše, kot, da jih ni :)
73 de Andrej - S53MN

Odgovori