S5/KS-001 Grintovec

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KS-001 Grintovec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Ko sem bil prvič na Grintovcu sem bil že radioamater in že takrat sem dobil željo, da bi enkrat delal
kontest s tega vrha. Seveda takrat sem imel v mislih 2m a to željo sem že zdavnaj opustil. Sedaj je bilo moje glavno gonilo le še 3cm SOTA aktivacija.
Izvedba take aktivacije v zimskem času pa mi je bila še večji izziv. Lahko rečem, da sem minulo nedeljo izkoristil življensko priložnost -
vse se je pokrilo - lepo vreme, nekaj kondicije, dobre lavinske razmere, V/U/SHF tekmovanje...

Glede na napovedan veter se kljub vsemu šele v soboto zvečer odločim da napadem Grintov'c. Po spisku skrbno pripravim in celo stehtam opremo.
Uf še vedno ogromna teža, a napram 34,5Kg kot sem jih imel na Altemaverju je 23,9Kg velik uspeh.

Ob tretji uri zjutraj se odpravim proti Kamniku in naprej proti K.Bistrici. Parkiram pri spodnji postaji žičnice.
Po slabih šestih urah prilezem na vrh. Čez steno je zelo močno pihalo, tako, da je "talar" predstavljal veliko nevarnost. Seveda sem se
bolj bal kako bo pihalo na vrhu in ali bom sploh lahko postavil anteno.

Kljub vetru čisto na vrhu oz. sedaj ko je sneg še kake 2m višje, postavim opremo za 3cm. Kmalu uspem logirati S51ZO,vendar sem imel občutek, da me ne sliši najbolje.
Kasneje se odzovem na lep signal postaje 9a1cms a me nikakor ni mogel v celoti sprejeti. To mi je bilo zelo čudno zato pregledam opremo. Poskusim poklicati še nekaj močnih postaj na 2m/ssb in nihče me ne sliši. Ja smola, crknil tx na 2m-ski postaji. Precej slabe volje sem lahko samo še poslušal enormni signal Claudia I4XCC in užival v prekrasnem sončnem vremenu.

Med pospravljanjem antene se odločim da vseeno aktiviran vrh še na 2m-fm in 70cm, kot sem tudi napisal na SOTAWatch-u.
Sledil je previden spust do Kalškega grebena kjer se še malo posončim in kasneje spustim naprej v dolino.

Skratka, lep dan z malo smole. Seveda se na Grintovc še vračam, z ali pa brez HAM opreme! Hvala vsem za zvezo!

Slika
Proti sedlu

Slika
Veter na strehi

Slika


Slika

s56aw
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Mar 2009, 18:01

Re: S5/KS-001 Grintovec

Odgovor Napisal/-a s56aw »

Bravo! Podvig vreden spoštovanja. Kar tako dalje, Slavko.

S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

Re: S5/KS-001 Grintovec

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Čestitke Slavko za lep vzpon in aktivacijo! lp m

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KS-001 Grintovec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Moj drugi napad na Grintovec je bil bolj SOTA obarvan kot prvi, saj sem vzel tudi KV opremo.
Napadel sem že en dan prej proti večeru, nato prenočil na Kokrškem in zjutraj po klasiki gor.
Na vrhu še vedno tako kot je bilo - lepo, samo za odtenek bi bilo lahko manj vetrovno pa bi bilo kičasto :P .
Na frekvenci ni bilo pretirano živo, a se je dalo nekaj naredit.
Tokrat prvič sestopim proti Mlinarskemu sedlu in naprej šibam proti Skuti.
Še slikice:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KS-001 Grintovec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Moj tretji SOTA, napad na Grintovec, čeprav je bil tokrat zopet bolj tekmovalno obarvan.
Ponudil se je lep dan in priložnost da potalam pike v Marconi memorial tekmovanju na 2m a se kljub vsemu odločim, da bom prijavil kot soto,
zato zvečer oddam najavo in uporabim znak /P . Med kontestom sm zaznal samo enega lovca - Boruta S52AU.
Po koncu kontesta se oglasim tudi na 2m, a naredim zgolj 3 OE postaje. Delal sem s 30W in 9el anteno.

Slika
Slika
Slika

Odgovori