S5/KS-051 Gora oljka

Moderator: s58r

Odgovori
S56VHR
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Feb 2012, 09:02

S5/KS-051 Gora oljka

Odgovor Napisal/-a S56VHR »

V RK Mozirje S51DSW smo 2.2.2012 dobili nekaj novih članov. Med njimi je tudi moj sin Amadej, ki me je vzpodbudil za aktivnejšo delovanje na radioamaterskem področju. Tako je komaj čakal, da je konec februarja dobil svoj osebni znak-S58AHP in da prične nabirati točke za SOTO. Tako je napočil 4.marec in lepo vreme, ki bi ga bilo škoda zamuditi. Pripravila sva opremo in se odpeljala do Amadejevega sošolca Vida-S58VID. Vsi trije smo se odpeljali proti Letušu in naprej do Gore Oljke. Po kratkem pohodu smo prispeli do cerkvenega obzidja, kjer smo postavili anteno HB9CV ter priključili postajo Yaesu FT 7800.
Ob pričakovanju prvih zvez na krstni SOTA aktivaciji so se zveze vrstile kar po vrsti, tako da je bilo kar nekaj prepisovanja pri hamletih, ker nista uspela pravočasno ujeti in zapisati vseh podatkov. Navdušenje ob vzpostavitvi nekaj daljših zvez je bilo veliko. Glede na odzive sogovornikov in mojega opazovanja sta Amadej in Vid sigurno lepo odigrala vlogo aktivatorja.
Skupaj smo naredili 20 vez.
Po zaključku aktivacije smo se vrnili proti domu z željo po ponovnih aktivacijah.
Zahvalili bi se vsem sogovornikom za "potrpljenje" ob dajanju in sprejemanju raportov.

Lep radioamaterski pozdrav od Robija-S56VHR, Amadeja-S58AHP in Vida-S58VID.
Amadej in Vid
Amadej in Vid
Amadej in Vid-Gora Oljka 4.3.12.JPG (177.94 KiB) Pogledano 4512 krat

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-051 Gora oljka

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Čestitke!
Prihodnjič pa poročilo napisati tja, kamor sodi. Zdajle sem ga prestavil jaz.
Jure S57XX

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: S5/KS-051 Gora oljka

Odgovor Napisal/-a s58r »

Čestitke tudi iz moje strani.....
tako "mlademu rodu" SOTA-ašev, kot njihovim "učiteljem"...

73 de S58R - Rado

S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

Re: S5/KS-051 Gora oljka

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Čestitke !! Fanta sta bila zelo suverena in nobene treme nisem zasledil pri njima , čeprav sem slišal da sta mlada.Upam da se še velikokrat slišimo na aktivacijah.

73

Marko

Odgovori