S5/KS-055 Hom

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KS-055 Hom

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

621m visok Hom leži med Bočno in Radmirjem. Zapeljal sem se čez 902m visok prelaz Črnivec v Gornji Grad in po 3km zapeljal desno navzgor na gozdno cesto. Pri odcepu je na levi strani glavne ceste kapelica. Makadamska cesta je speljana po severnem pobočju hriba, čez kakih 500m pa se obrne proti jugu. Pod cesto sta dve počitniški hišici, ko pa se cesta obrne proti vzhodu, je na ovinku kar veliko parkirišče.
Tu je desno od križa prvi kolovoz, po katerem se da iti peš navzgor in nato po grebenu na SOTA vrh.
Pol kilometra naprej je na ovinku malo manjše parkirišče in na levi strani spet kolovoz proti grebenu.

Slika Slika




Če pa pelješ z avtom še par sto metrov naprej, je pa na levi strani kolovoz, ki te pripelje točno v pravi smeri na vrh. Le prostora za avto je tu bolj malo.

Sam sem šel navzgor po drugi varianti, navzdol pa po tretji.
Kolovoz malo višje in zasnežena pot po grebenu

Slika Slika



Na grebenu se je treba spustiti 20m navzdol, kjer stoji križ, nato pa še par minut navzgor do vrha. Fotografija je narejena nazaj grede. Levo od križa je kolovoz navzdol, kjer sem šel jaz navzdol (tretja varianta).

Slika



Mini klopca, proti vrhu in Hom

Slika Slika

Slika Slika



Vrh je grebenast s strmimi pobočji. hoje je le dobrih 20 minut Prostora je bolj malo. Polagalko sem zato po elementih dvigoval navpično in naredil le 7 zvez na 2m, 1 na 70cm, na 4m nič, 3 na 20m (z Mirom, Negrom in Arturjem G4WSB) in 16 na 40m.

Ko sem že preje omenil, je najenostavnejša in najhitrejša tretja varianta, po kateri sem odšel navzdol. Le da sem moral potem še dobrih pol km korakati do avta.

Hvala vsem za zveze, Miru in Negru pa še za spote.
Se slišimo v pojačanih dnevih zimskih aktivnosti.

Bojan

Odgovori