S5/KS-044 Vovar

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KS-044 Vovar

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Ker sem iz Kamnika, sem se proti Vovarju odpeljal skozi Godič in Brezje. Od tu naprej po malo zasneženi makadamski cesti proti vasi Gozd. Ko sem pripeljal do ciljnega hriba na desni in se strma cesta položi, je na levi strani manjše parkirišče, kjer sem pustil avto, na desni pa se začne hrib.
Najenostavnejša pot na Vovar je po kolovozu oz. sedaj razširjeni traktorski poti širine 3m nasproti parkirišča. Lahko se gre tudi po zelo strmi in včasih spolzki poti po bližnjici.

Slika



Če gremo po tej traktorski poti, se gre vseskozi naravnost. Najprej se odcepi ena pot desno, nato pa še dvakrat desno.

Slika Slika Slika



Če pa gremo po stezi, enkrat prečkamo odcep traktorske poti, že proti vrhu pa pridemo do preje opisane traktorske poti in zavijemo desno proti vrhu.

Slika¸



Od tu je le še minuta ali dve lahkega dostopa do SOTA vrha. Ta del poti je narejen na novo, ob Juretovi aktivaciji je še ni bilo. Toda po tej opisani poti sem šel sam le navzdol. Za gor sem grizel kolena po strmi spolzki potki, na vrhu sem se pa proti SOTA vrhu prebijal po grebenu čez podrtra debla s posušenimi vejami. Jure je ta del opisal kot neprehoden, jaz pa norec naravnost za Garminom. Je veliko huje, kot na fotografiji.

Slika



Na vrhu je s kamni založen mejnik pred dvema velikima štoroma, katerih drevesi je prevrnil in izpulil tisti vihar. Ob suho skrivenčeno korenino štora na vrhu sem privezal polovično polagalko z vert. anteno za 2m in 70cm.

Slika¸

Slika



Mislil sem vzeti s seboj še opremo za KV, pa je pri avtu močno pihalo, zato sem si premislil. Toda na vrhu je bilo skoraj brezvetje, proti koncu je malo popihalo. Na 2m sem naredil 17 zvez, na 70cm pa 5. Na 4m nič.

Slika



Še pogled na Gozd, KS-029 in KS-027

Slika


Še posledica novih traktorskih poti

Slika



Toliko o spremembah na Vovarju, menda ugaslemu vulkanu.
Hvala za zveze, IHX-u pa še za spot.

Bojan

Odgovori