S5/KS-035 Molakov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-035 Molakov vrh

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Veliko je opisanega glede dostopa na Molakov vrh z referenčno oznako S5/KS-035. Tudi moj družinski izlet se je končal pod vznožjem Tega vrha. Iz Velenja mimo Šoštanja do prelaza sleme, kjer se cesta prevesi na koroško stran. Na vrhu prelaza se levo odcepi cesta proti koči na slemenu kjer se boste lahko okrepčali.Mi se zapeljemo par sto metrov v smeri koroške in krenemo desno kjer nas cesta pripelje do priznanega izhodišča cigajnarija,kjer je tudi izhodiščna točka za Uršljo goro,Kavnikov vrh in seveda na Molakov vrh.Če si hočemo skrajšati čas hoje , 100m pred parkiriščem (cigajnarija) krenemo desno po makadamski cesti kjer nas cesta pripelje pod sam Molakov vrh.Smernica nam je lovska opazovalnica ki se nahaja ob cesti. Tukaj prečimo travnik kjer takoj pridemo na kolovoz ki vodi prav v nederje hriba. Po dobrih 100m cesta v gozdu zavije levo in jaz se za razliko od prejšnikrat odpravim po njej. (Lepša in nadelana je pot takoj na ovinku kjer se odpravimo naravnost in se v serpentinah vzpenjamo proti vrhu.) Za levim ovinkom se takoj cesta začne obračati v desno in po cca 100m se ostro v desno odcepi vlaka, ki pa se po nekaj 10m tudi začne izgubljati.Držimo se vzpenjajoče rahlo levo dokler ne pridemo na jaso kjer se že od daleč vidi lovska opazovalnica.Tokrat je opazovalnica postavljena na novo in pod njo se nahaja mizica in klopca. No lovci že vedo zakaj rabijo takšno ugodje! V slabem vremenu pa tudi ostalim nudi zavetje. No in napočil je čas krsta fiberglasa. Prestala je več kot sem pričakoval in tudi vreme je bilo prijetno toplo, da sem lahko malo eksperimentiral. Prostora na vrhu je več kot dovolj za postavitev vseh vrst anten, obenem pa nam Molakov vrh nudi lep pogled na Uršljo goro.
Slike na....https://picasaweb.google.com/1101928034 ... VRHS5KS035
Hvala vsem za zveze in spot
73 de S57MB-Boris

Odgovori